Wpis z mikrobloga

@MrMate: Panie, ale w Niemczech to chyba nie można wyprzedzać z prawej strony. Pewnie przez to gość pozwolił sobie zmienić pas myśląc, że jednak go nie wyprzedzisz. Tak mi się wydaje
  • Odpowiedz
@bogo88: nie sprawdzałem prawa, ale gadałem z Niemcami z którymi pracowałem, że na tych 3 pasmowych nie ma problemów z wyprzedzaniem prawym. Ale mogli się mylić. Ze środkowego na lewy też wskakują błyskawicznie, ale przynajmniej kierunkowskaz włączają ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@janekplaskacz Łatwiej to jest po niemiecku. Może poczytaj uważnie, to może znajdziesz więcej wyjątków.

A poza tym ja piszę, że nie ma bezwzględnego zakazu, ty zaś napisałeś, że jest.
  • Odpowiedz
@Volki:

A poza tym ja piszę, że nie ma bezwzględnego zakazu, ty zaś napisałeś, że jest.


Gdzie napisałem, że jest bezwzględny zakaz? Jest ogólna zasada, że się nie wyprzedza z prawej strony i wyjątki od niej. Żaden z wyjątków nie dotyczy autostrady.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: wyprzedzałem jak niemcy prawym xD o to chodziło. Nie ma tego na filmiku ale bus, którego widać na samym początku tak wyprzedzał inny samochód(ja z jechałem z lewego na środek).

Mówię może tak jest zapytam jak jeszcze kiedyś wpadnę do niemiec lub jak moi znajomi niemcy będą u nas.
A w Polsce możesz wyprzedzać prawą stroną ;-)
  • Odpowiedz
  • 0
Do tego w Niemczech nie wolno wyprzedzać prawą stroną

Wolno wyprzedzać, ale muszą być spełnione ku temu przesłanki.
Zasadą jest oczywiście wyprzedzanie z lewej strony.

Żaden z wyjątków nie dotyczy autostrady.

Powiedziała to osoba, która nie zna niemieckiego.
Oczywiście, że jest przepis, który jak najbardziej dotyczy autostrady, w StVO, ba nawet jest podany w moim linku.
  • Odpowiedz
@Volki:

Powiedziała to osoba, która nie zna niemieckiego.


Powiedziała osoba, która zna polski, ale nie potrafi w tym języku czytać. Nadal nie wiem, gdzie wyczytałeś w moich wypowiedziach o bezwzględnym zakazie. W dodatku podająca cały artykuł po niemiecku zamiast konkretnego cytatu. No wyobraź sobie, że mi się #!$%@? nie chce tego tłumaczyć a słownik googla tłumaczy tak koślawo, że też to się mija z celem.
  • Odpowiedz