Wpis z mikrobloga

Mirasy z #samochody jakie macie zdanie o silniku 1,4 tsi 125 km auto z 2017? Musze kupic samochód, bo szkoda całkowita z wszystkich swietych już pewna na mojej megi ;(.
Spodobał mi się Seat Leon. Takie z których moge wybierac 3-4 latki 2.0 tdi 150 km lub 1,6 tdi 110 km, ale jest rocziak 1,4 tsi 125 km z gwarancja do 5 roku nie wiem czy warto się szarpnąc.
  • 17
@okin: W porównaniu do 2.0 lub nawet 1.6 to będzie się to zbierać ale u góry, no i spalanie min. 30-40% więcej. Zależy ile kilometrów kręcisz, jak dużo to diesel, jak mało i po mieście to benza. Jeszcze jedno - na autostradzie to żłopie a nie pali.
@okin: 2.0 spali odrobinę więcej od 1.6, ale jest i większy moment i większa moc kiedy potrzebujesz. Ja A3 Sportback 2.0 140 jestem w okolicach 5-6 litrów, zawsze mam przynajmniej 60-70 kg narzędzi w bagażniku.
@okin: Jak chcesz diesla, to bierz 2.0 bo więcej mocy a koszta praktycznie te same. Ale ja i tak kupił benzyne. Te "nowe" tsi są bardzo dobre, maja tylko jedną turbinkę, żadnych większych udziwnień, skrzynia sześciobiegowa. generalnie polecam. A co do spalania to się nie wypowiem, bo tego niestety nie wiem.
@strawberian: Duży dylemat, bo siliniki 1,4 tsi teraz beda zastepowane przez 1,5 tsi 130km z GPF i odłączanymi cylindarmi, a jak wiadomo czym wiecej udziwnien tym gorzej - taka nówka w kombi ze spoko wyposażeniem koło 72000