Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego PiS atakuje Wałęse mówiąc, że to agent i sprzedał Polskę w 89', skoro bracia Kaczyńscy cały czas przy nim wtedy byli. Ba, Jarosław był przecież w 1991 szefem kancelarii prezydenta Wałęsy. To chyba widzieli jak sprzedaje? Czy udawali, że nie widzą? A może to jednak wszystko tylko taka gra, żeby skłócić Polaków?

#bekazpisu #polityka #4konserwy
smartfonik - Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego PiS atakuje Wałęse mówiąc, że to agen...

źródło: comment_wGnaprL9fE6B6nr1uDbly0O9RbjGteMx.jpg

Pobierz
  • 43
@smartfonik:

To samo, o co chodzi z Tuskiem. Pokonał Kaczyńskich. Takiej zbrodni się nie wybacza. W 1990 roku J. Kaczyński został szefem kancelarii Wałęsy i od razu zaczął ją wykorzystywać jako przedłużenie PC, wówczas jego partii. Wałęsa, którego Kaczyńscy uważali za sterowalnego idiotę, szybko się połapał i ściągnął do kancelarii Wachowskiego, którego jedynym celem było ograniczenie tam wpływów PC. Wachowski wykonał zadanie i J. Kaczyński w atmosferze awantury wyleciał z kancelarii
@chanelzeg: Na wykopie też panuje przekonanie o tym, że Wałęsa sprzedał Polskę. Przekonanie rozpowszechniane przez PiS. Ten PiS, którym rządzi Kaczyński, który był szefem kancelarii prezydenta Wałęsy.

Więc nasuwa się pytanie, do tych którzy uważają że Wałęsa to agent (tak wiem, w latach 70-tych coś podpisał, ja natomiast mówie o końcu lat 80-tych i początku 90tych), który sprzedał Polskę. Czy Wałęsa sprzedawał w 89' Polskę z Kaczyńskimi, Michnikiem i innymi. Czy
@smartfonik: Nikt Polski nie sprzedał. Całkiem możliwe, że Wałęsa popełnił w młodości błąd. W latach 70tych był młodym chłopakiem, którego łatwo było zastraszyć wysłaniem z powrotem do jego wioski (większość Wykopków nie wie, że w PRL nie wybierało się miejsca zamieszkania i pracy, to robiła za ludzi władza). Ale błąd ten, jeśli miał miejsce, nie miał wpływu na późniejsze wydarzenia.

W 1989 roku nie było żadnego sprzedania Polski. Polską rządziły komuchy,
@smartfonik: Boli że to nie oni pozostaną w historii, nawet zawinięcie na brzozie w weekend swojego sobowtóra w tym nie pomogło bo pomniki czy nazwy ulic są lekko mówiąc na siłę. To se lotnisko wybudują chociaż większe niż 'Walesa' w Trójmieście ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tzn. po ostatnich rządach już jest pewne że w historii będą mocno zaznaczeni, próby jej przepisywania niczego niezmienią w długiej perspektywie a
@The_Orz: sprzedał , sprzedał .... Wałęsa proponował cos takiego jak NATO bis , bo tak mu kazali szefowie z Moskwy , na całe szczęście nie mógł sie przebić . Wachowski w jego otoczeniu to przecież był agent prowadzący który załatwił wiele rzeczy - w tym być może i ułaskawienie Słowika.
@smartfonik: cała ta „sprzedaż” Polski polegała na uwłaszczeniu sie komunistów na majątku Polski. I cyk po przemianach okazało sie że to Panowie trzymają znowu władze , nie polityczna a finansową - każdy miliarder był TW - czy to nie dziwne ? Skok na kase był przygotowywany w Moskwie .
@cyberspace: Konkretnie proszę. Kto komu zapewniał bezkarność? I czy dalej mówimy o Wałęsie i sprzedaży Polski?

Bo przed chwilą pisałeś, że wszyscy miliarderzy w Polsce to byli TW, a ja osobiście znam dwóch, którzy nie byli. Nie chce mi się sprawdzać listy 100. najbogatszych bo pewnie więcej ich jest. Miłek też na pewno nie był agentem.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bank_Gdański_(1989–1997)


@cyberspace: nie rozumiem, co to ma do rzeczy z "zapewnianiem bezkarności" i sprzedażą Polski przez Wałęse? (skoro to Oleksy podpisywał?)

Swoją dorgą bardzo dobrze, że sprzedali.

Moim zdaniem powinni wszystko sprywatyzować.

Jak czymś rządzi państwo to wygląda to potem tak jak za komuny.

Tego fenomenu nie mogę zrozumieć. Za komuny było dziadostwo, bo wszystko było państowe.

Nastała wolność, więc prywatyzujemy, żeby nie było państwowe, a tu niektórzy znów chcą