Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Miraski.
W przyszłym roku chcemy z żoną rozpoczać budowę. Mamy 2 konepcje parteru, którymi chciałbym sie z Wami podzielić i zapytać o Wasze opinie, porady - którą koncepję byście wybrali i dlaczego, co byście ew. zmienili, itp (będzie także poddasze użytkowe, ale to w późniejszej fazie. Na razie skupiamy sie na parterze). Tu wklejam opcje nr 1, w komentarzu opcja nr 2.

Projekty (wg naszych wytycznych) są autorstwa @SlodkoGorzki z którym weszliśmy we współpracę dzięki @chafer - obu chłopaków serdecznie pozdrawiam :)

Będę naprawdę wdzięczny za każdy komentarz. Jestem bardzo ciekaw co sądzicie o obu projektach.

Jakby co to działka jest prawie kwadratowa (37x40), wjazd od północy.

#budujzwykopem no i warto jeszcze #budujzchaferem :)
Fudgehog - Mirabelki i Miraski. 
W przyszłym roku chcemy z żoną rozpoczać budowę. Ma...

źródło: comment_QUtQDIjtfLNCVWWiaSVHU8tOZiMUHTUR.jpg

Pobierz
  • 11
1szy
W 2im przez cały poranek masz ciemną kuchnię, dopiero pod koniec dnia będzie światło słoneczne wpadało. Jeśli słodkogorzki robił ten rysunek w archicadzie (po bibliotekach patrząc tak mi się wydaje) to może ci zrobić analizę nasłonecznienia w danym pomieszczeniu jak i dla całego domu.
@Fudgehog: Również serdecznie pozdrawiam :)

Trudno ocenić parter bez wglądu w poddasze. Dla ilu osób będzie przeznaczony dom?

- Garaż: szerokość i długość jest ok, ale zmierz dla pewności swój samochód i upewnij się, że drzwi nie będą uderzać w ścianę. Jeżeli to możliwe to dałbym jeszcze o ok. 20 cm szerszy garaż - przy samej ścianie stawia się różne rzeczy i dobrze, aby nie zawadzały.

- W kuchni jest mało
@leesiuu: Tak naprawdę to zależy od lokalizacji. Ja mieszkasz w mazowieckim, gabinet mam od południa i jest OK. Żona ma gabinet od północy i narzeka, że nawet w ciepłe dni jest jej zimno. Ja bym się z nią nie zamienił :)