Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 41/150

Sisley Eau d'Ikar (2011)

Czas na jednego z najbardziej nadzwyczajnych świeżaków jakiego udało mi się poznać. Woda, której wiodącym składnikiem jest mastyks, czyli żywica pozyskiwana z drzewa rosnącego tylko w jednym miejscu na ziemi, na jednej z greckich wysp. Ciekawostką jest też fakt, że flakon dla Eau d'Ikar zaprojektował polski rzeźbiarz Bronisław Krzysztof.

W ogóle to nazywanie Sisley Eau d'Ikar świeżakiem to troche pójście na skróty, bo nie jest to typowy odświeżacz na letnie upały. Jest to bardziej zapach złożony niż większość cytrusowych czy morskich perfum. Oprócz mastyksu mamy tam irysa czy nasiona marchewki co nadaje im korzenny ton do tego drzewo sandałowe, trzcinę, białe kwiaty w postaci jaśminu i masę innych nut. Same cytrusy są natomiast pięknie podane bo nie są syntetyczne a naturalne i soczyste przez co można poczuć dużą jakość bijącą od tych perfum. Dla mnie idealną pora dla Sisley jest wiosną. W upały niby też się sprawdza, ale wiosną, to tak naprawdę Ikar rozwija w pełni swoje skrzydła. Zakochałem się w nich zaraz po premierze i już po pierwszym niuchu wiedziałem, że chce je mieć, tylko taktycznie zaczekam aż ceny spadną bo za setkę trzeba było płacić jakoś koło 80 funtów. Parametry w moim przypadku są bardzo zależne od pogody czy temperatury ciała. Projekcja jest o wiele większa w chłodniejsze dni i jest wtedy wyczuwalny dookoła mnie przez około 3 godziny. Trwałość to tak średnio wychodzi około 8 godzin więc jak na zapach świeżo-korzenny jest naprawdę dobrze. Plus dla Wody Ikara też za przepiękny flakon.
Polecam szczególnie tym, którym nudzą się już morsko-cytrusowe klimaty i chcą pachnieć jednocześnie świeżo i wyjątkowo, a nie jak co druga mijana osoba na ulicy.

typ: citrus-green
zapach: 9,0/10
projekcja: 7,0/10
trwałość: 7,0/10
cena: 170 zł za 100 ml tester / około 350 zł za 100 ml produktu

https://www.parfumo.net/Perfumes/Sisley/Eau_d_Ikar
https://www.fragrantica.com/perfume/Sisley/Eau-d-Ikar-12867.html
drlove - #150perfum #perfumy 41/150

Sisley Eau d'Ikar (2011)

Czas na jednego z ...

źródło: comment_4RsDMfTOpPL4T7zLFGMNtFP5tyBfa2ZC.jpg

Pobierz
  • 28
@dr_love: kojarzysz może Escentric Molecules Molecule 01 ? z dwa dni temu psiknąłem na rękę i nic nie mogłem wyczuć, po chwili miałem wrażenie, że czuje taki zapach.. hmm.. deszczu na dworze? nie wiem jak to porównać, generalnie później nic nie czułem, aż wróciłem do domu i pracując przy komputerze nagle poczułem ten zapach, był taki zajebisty, że wachalem go przez 20 sekund po czym bezpowrotnie zniknał .. dawno się nie
@dr_love: @langigd: ja miałem roztwór Iso E Super. Escentric Molecules Molecule 01 jest trochę inne, chociażby dlatego, że ma inne Iso E w składzie. Fajnie komponuje się z innymi perfumami np. Opium Edt czy Cedre Ambre, mnóstwo obecnych perfum zawiera ten składnik, w dużych ilościach ma Terre d'Hermes i Loewe 7 Natural. Czasami dodaję też kilka kropel Iso E Super gdy piorę koszule.
@makrel_gieldowy: a to nie właśnie iso E Super mają molecule 01? posiadasz jakiś roztwór w alkoholu? jak wyglądają koszty zrobienia czegoś takiego? o tym wzmacnianiu innych perfum też słyszałem, ze można psikać jedno na drugie.
Terre d'Hermes jest mi dobrze znany, ale po ostatnich reformulacjach posiada tragiczna trwałość i projekcje