Wpis z mikrobloga

Z okazji 11 listopada chciałabym zachęcić Was do tego, żeby patriotami być każdego dnia. Żeby nie ograniczać się tylko do zakupu rac na Marsz Niepodległości, ale angażować się codziennie w społeczno-lokalne życie.

Bądźmy wspólnotą jako naród. Zaangażujcie się w wolontariaty, rozmawiajcie z sąsiadami. Po ostatniej rozmowie z @hater zasmuciłam się, że tak wiele osób nie interesuje się sąsiadem za ścianą, nie zamienia nawet słowa z kimś, kto mieszka za ścianą (hater napisał, że nie wie nic o swoim sąsiedzie, który podobno doświadcza przemocy, bo "nie interesuje go życie innych ludzi")

Dbajmy o te wspólnoty. Rozmawiajmy ze sobą, sprzątajmy klatki schodowe, podnośmy śmieć leżący na przystanku. Pomagajmy słabszym, udzielajmy korepetycji w świetlicach środowiskowych i domach dziecka. Bądźmy ze sobą. To jest codzienny patriotyzm - dbanie o środowisko i więzi międzyludzkie.

#11listopada #patriotyzm #marszniepodleglosci #spoleczenstwo #przemyslenia
  • 6
  • Odpowiedz
@SADhonda: tak, bo mam wrażenie, że przy dzisiejszym pędzie i prędkości życia zapominamy o tak podstawowych rzeczach, będących podstawą zdrowia psychicznego, dobrostanu narodu i człowieczeństwa.
  • Odpowiedz
@Arveit: nie, nie tylko. Napisałam, że po próbie kontaktu z jednym użytkownikiem wykopu, uznałam, że warto przypomnieć takie rzeczy.

Poza tym wiesz, w schorniskach dla zwierząt nadal brakuje kocy, pościeli, środków czystości, karm, wolontariuszy. W domach dziecka nadal jest niewiele osób chętnych do pomocy. Angażujmy się wszyscy. W lasach, na skwerkach i miejscach zielonych przy osiedlach nadal pełno śmieci
  • Odpowiedz
@KRISSVector: mi się wydaje, oceniając po ludziach, których znam osobiście (a więc nie wliczam w to trolli z wykopu i reszty internetów), że ludzie jednak w większości są wrażliwi i dobrzy. Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto by powiedział, że go nie interesuje drugi człowiek. Może ja mam farta i natykam się wyłącznie na normalnych ludzi, a może to po prostu kwestia wychowania, wykształcenia i obracania się w odpowiednich kręgach
  • Odpowiedz