Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
#marszniepodleglosci #marszniepodleglosci2018 #tvn #faktytvn #innaredakcja #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #11listopada

TVN to już dziś nie wiedział jak krytykować marsz:

Włączyłem TVN24 a tam jakaś babka komentowała, że są dwa marsze, że wyraźnie widać podział społeczeństwa (przypomnę tylko, że opozycja w ogóle nie przyszła, a wręcz chciała zablokować marsz ;) i że w drugim marszu (narodowców) padały hasla, "które nie powinny paść" (cokolwiek to znaczy) i że pani nie czuła się bezpiecznie (ojej, ciekawe zatem czemu nie poszła w pierwszym marszu, rządowym). No i że były race i że w ogóle jak coś się stanie, to prezydent bierz odpowiedzialności (mimo, że przed chwilą podkreślała że są dwa oddzielne marsze!).

Potem oglądałem TVP info - tam sielanka ;)

Przełączyłem pół godziny później znów na TVN24, a tam tym razem pan, twierdził, że jest jeden marsz narodowców na czele którego idzie Kaczyński i Duda. A race dodają czerwono-bialej atmosfery.

No to #!$%@? jak? Dwa marsze i podział społeczeństwa czy jeden marsz, gdzie Duda i Kaczyński stoją na czele narodowców?!

Zdecydujcie się, bo wyborcy PO/.N nie wiedzą co mają myśleć ¯(ツ)
  • 16
Włączyłem TVN24 a tam jakaś babka komentowała, że są dwa marsze, że wyraźnie widać podział społeczeństwa (przypomnę tylko, że opozycja w ogóle nie przyszła, a wręcz chciała zablokować marsz ;) i że w drugim marszu (narodowców) padały hasla, "które nie powinny paść" (cokolwiek to znaczy) i że pani nie czuła się bezpiecznie (ojej, ciekawe zatem czemu nie poszła w pierwszym marszu, rządowym). No i że były race i że w ogóle jak
TVN to już dziś nie wiedział jak krytykować marsz


@staryhaliny: ogladałam ten materiał i tvn bardzo obiektywnie przedstawił sytuacje i tak właśnie zastanawialam się, czy na wykopie siedzą az tacy psycho-paranoicy, żeby tutaj zarzucić tvnowi propagandę- jak widac tak xD

Potem oglądałem TVP info - tam sielanka ;)


@staryhaliny: no tak, to rzeczywiscie szczyt obiektywizmu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzep: ok, czyli potwierdzasz, którą wersję? Były 2 marsze czy 1 marsz? ¯\_(ツ)_/¯

@ragdolka: komentarze były sprzeczne co do faktów! Czy jestem paranoikiem?
O TVP napisałem sielanka z przekąsem. Przecież wiadomo, że tam szla propaganda pełną parą!

@ragdolka: laska mówi o dwóch marszach. Gość o jednym. #!$%@? czego tu nie rozumiesz?
@staryhaliny: bo oficjalnie był jeden marsz. Głowa panstwa zgodzila się iść z faszystami i nacjonalistami, ale ci specjalnie ruszyli później by się oddzielić. Podejrzewam, że jak ktos szedł w tłumie, to ogarniał to, co się dzialo obok niego, a nie to ile to w praktyce było marszów. Czego tu nie rozumiesz?
ok, czyli potwierdzasz, którą wersję? Były 2 marsze czy 1 marsz? ¯_(ツ)_/¯


@staryhaliny: Oficjalnie był jeden, ale samo MSWiA potwierdziło, że będzie strefa buforowa pomiędzy marszem prezydenckim a tym "oryginalnym" Marszem Niepodległości.

Wyglądało to tak jakby szły dwa marsze jeden po drugim. Przeszedł prezydencki, 5 minut przerwy i nagle idzie czoło nowego marszu narodowców.

Klimat tych marszów też był kompletnie inny - pierwszy to były rzeczywiście w znacznej mierze rodziny z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ragdolka:że raz używa się argumentu o jednym marszu, żeby poprzeć tezę, że Duda i rząd go firmują, a za chwilę używa się argumentu że dwa marsze, żeby podkreślić rozłam społeczeństwa. Rozumiem, że dopasowywanie rzeczywistości do swoich potrzeb jest ok, nie nosi znamiona manipulacji czy propagandy. @rzep
:że raz używa się argumentu o jednym marszu, żeby poprzeć tezę, że Duda i rząd go firmują,


@staryhaliny: bo duda zgodził się na wspólny marsz, lol

a za chwilę używa się argumentu że dwa marsze, żeby podkreślić rozłam społeczeństwa


@staryhaliny: no bo narodowcy się w praktyce odłączyli, więc byly 2 marsze, ale co to ma do dudy, ktory zgodzil się na jeden marsz? Xd

Czego ty tu nie rozumiesz? Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ragdolka: wiem, że Duda się zgodził. Ale w jaki sposób to wyjaśnia to rozdwojenie jaźni e narracji na TVN? Raz mowa o jednym marszu, a za chwilę o dwóch, w zależności czy pasuje to do postawionych hipotez czy je obala
@staryhaliny: tak że oficjalnie duda wsparl narodowcow i formalnie marsz byl jeden i taki przekaz pojdzie w swiat. Ale inaczej to wygladalo praktycznie. Poza tym wypowiadaly sie inne osoby, wiec co z tego, ze widza to inaczej, to nie monilit tvp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ragdolka: nie wiem. W moim świecie na ten marsz mógł przyjść kazdy kto chciał.

Nie zmieniam to faktu że narracja się wykluczała. Oceny dwie osoby i chciałem pokazać właśnie jak bardzo się różniły ich k sny od siebie, mimo, że patrzyli na to samo!
@staryhaliny: no i co z tego ze maja inne wrazenia, zależy gdzie szli. Przecież tam naprawdę rozni ludzie chodzą. Mogli isc obok rodzin z dziecmi a mogli obok zamaskowanych bojowek onru.

nie wiem. W moim świecie na ten marsz mógł przyjść kazdy kto chciał.


@staryhaliny: nie sadze. Marsz jest ideologicznie zawlaszczony przez nacjololo, co jest kpina z historii, bo roli lewicy w odzyskaniu niepodleglosci nie da sie oszacowac. Wielu o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ragdolka: nie inne wrażenia. Oni stwierdzają różne fakty patrząc na to samo wydarzenie i wiwodzą z tego różne - sprzeczne - wnioski!

Tak jak pisałem gdzieś tutaj - marsz niepodległości już dawno powinien byc objęty patronatem i organizacja przez urząd prezydenta RP. I co roku prezydent powinien go organizować, bez względu na opcję polityczna.

Porownujesz lewicę z czasów Piłsudskiego do dzisiejszej?
Porownujesz lewicę z czasów Piłsudskiego do dzisiejszej?


@staryhaliny: a co może byliby oni dziś prawakami? Poza tym co ich rózni? Właśnie czasy, duch poglądow jest ten sam- progresywizm, demokracja, socjalizm, stosunek do kościoła.

Oni stwierdzają różne fakty patrząc na to samo wydarzenie i wiwodzą z tego różne - sprzeczne - wnioski!


No i co z tego? A tvn ktorego mial ocenzurować, zeby zadbac o jednostronny przekaz? Xd