Wpis z mikrobloga

ostatnio tak myslalem na temat kebabów. Jadłem różne w różnych krajach np. w Szwecji, w Turcji, Anglii, Niemczech i oczywiscie w Polsce. i powiem wam tak szczerze że zawsze z wielkim uśmiechem wracam do Polskiego kebaba jednak jest najsmaczniejszy tak bułka i mięso to jest poezja. Smakował mi także w Turcji oryginalny ale cos mi w nim brakowało może sosu czy cos ale też był ok. W tych pozostałych to jest jakaś tragedia ciezko jest je opisac ale szału nie robią.

A jakie są wasze opinie na ten temat :) moze w któryś innym kraju jedliscie dobrego kebab chetnie spróbuje na mojej kolejnej wycieczce :)
#gotujzwykopem #kebab #recenzja #turystyka
  • 4
  • Odpowiedz
@niochland
np. mieso w polsce w ogole jest inna technika smazenia oraz ta jakosc miesa tez jest inna. Rodzaj bułki mi bardziej podchodzi bułka uzywana w polsce w tych krajach ktorych bylem nigdzie takiej nie ma jest bardziej uzywana pita lub zwykla tortilla, o sosach nawet nie bede wspominal bo w Polsce jakos nabardziej mi smakuja, w szwecji jest dodawany zawsze sos pomidorowy w smaku jest podobny do przecieru pomidorowego tylko troche
  • Odpowiedz
@abrahamus: jak dla mnie najlepsze donner kebaby są w Berlinie. Oczywiście trafi się i tam badziew ale większość jest naprawdę smaczna. I co najważniejsze są normalne warzywka, pomidorek, ogórek. A nie jak w większości barów w Polsce nawalone kapusty koszonej. Lubię kiszona, ale do kebaba kompletnie nie leży. W Warszawie tez można znaleźć dobre kebsy, ale zdecydowanie trudniej niż w Berku. Co by nie było stamtąd pochodzi doner kebab. W Stambule
  • Odpowiedz