Wpis z mikrobloga

Co mam sądzić o wpisaniu Idea Banku na listę ostrzeżeń publicznych #knf ? Jest sens zabierać pieniądze z tego banku? Jakie #banki polecacie, żeby nie martwić się co rusz o moje #finanse ? Nie interesują mnie jakieś polityczne zagrywki, dlatego jestem zielony w temacie, ale martwię się o moje #pieniadze .
  • 27
@Drakii: btc brzmi trochę jak chf, najchętniej bym zainwestował w złoto albo wyniosł pieniadze do jakiegos renomowanego banku w stabilnej walucie ale nie znam się. Dlatego pytam o radę, kryptowaluty nie wchodzą w gre.
najchętniej bym zainwestował w złoto


@konradzet: prawdziwą wadą złota jest to, że dzięki PO trudno jest o legalny anonimowy obrót. Kupujesz - w wielu miejscach powinni cię spisać. Sprzedajesz - w większości miejsc cię spiszą.
A to może znaczyć, że gdy politykom skończy się kasa - jakiś dekrecik i przyjda jak po akcej getina do czarneckiego
@uhu8: a znasz jakaś opłacalną alternatywę dla złota? Teoretycznie mogę skupować złoto na własną rękę po cenach rynkowych, mam trochę złota w biżuterii i kilka monet okolicznościowych ale to jakieś drobne. Ewentualnie mógłbym kupic sztabki za granicą, ale przechowywanie samego kruszca jest dość problematyczne i do najtańszych nie należy. Muszę któregoś dnia przysiąść i policzyć czy średnia inflacja nie będzie większa niż roczny koszt skrytki w jakimś renomowanym banku zagranicznym. W
@konradzet: no to trudna sprawa - miłośnicy "obrotu bezgotówkowego" zrobili dużo by oskubywać w razie potrzeby całe społeczeństwa. Sztabki zagranicą tak, kupisz anonimowo, ale licz się z tym, że przewóz przez granicę bez zgłoszenia nie musi b yć legalny (i to w wielu krajach, wiec wioząc np ze Szwajcarii możesz być na bakier i z prawem nietylkopolskim. Co do trzymania zagarnicą, to niestety to samo - banksteria rękami OECD wymusiła na
@Zoltan20: problem jest nawet nie tyle ze sprzedażą, co z używaniem tych pieniędzy. Dla skarbówki to może wyglądać na etap prania brudnych pieniedzy, nawet jeśli kupiłbyś monety legalnie a potem je sprzedawał. Pewnie jak zgłosisz się do sprzedazy jednej to nikt się nie przyczepi; ale jak nagle z monet pojawi ci się pół miliona to pewnie mogą się zainteresować.
@uhu8 dlatego też nie ma co sprzedawać ich w jednym miejscu naraz, poza tym złoto bardziej traktowałbym jako zabezpieczenie kapitału, ażeby nie stracił zbytnio na wartości i sprzedawał je jeśli już to co dłuższy czas w mniejszych ilościach.

Tak czy siak, w życiu nie kupiłbym złota z myślą na trzymanie go kilkunastu/kilkudziesięciu lat na swoje prawdziwe dane, już historia za Roosvelta pokazała, że ewidencja posiadaczy złota nie prowadzi do niczego dobrego
@uhu8: @Zoltan20: kurde, kapota. Wychodzi na to, że ciężko jest zachomikować cokolwiek bez wiedzy służb i administracji państwowej. Waluty lecą na łeb na szyje, może najlepiej podzielić środki na 3 najstabilniejsze + jakiś dolar hongkoński, trzymać w sejfie w plikach i liczyć, ze spadną mniej niż polski złoty, i po trochu kupować kruszce.
Co mam sądzić o wpisaniu Idea Banku na listę ostrzeżeń publicznych #knf ?


@konradzet: Nie ufać polskim bankom i knf-owi który w tej sprawie zadziałał jak zwykła mafia. Właściciel nie dał łapówki, to politycy z knf-em na czele będą próbowali najpierw bank zniszczyć by go potem za bezcen wykupić i nazwać ten zamach "repolonizacją".

Dla ciebie jako klienta? Możesz wyprowadzic środki, pomimo gwarancji BFG. Z drugiej strony tego od ciebie oczekują
@grubson234567 to że chcą #!$%@?ć Idei to prawda, ale nie za nic. Zauważ że wiele jest zeznań osób wrobionych w geback które odpowiadały jak to pracownik Idei namawiał ich do zamknięcia lokaty i kupienia obligacji GB - jak nic obrót instrumentami i rekomendacja inwestycyjna.

@konradzet PKO albo Pekao, dwa największe i kontrolowane przez Skarb Państwa więc ryzyko upadłości wydaje się niskie