Wpis z mikrobloga

Kolejny dowód na to, że w #lublin mieszka wiele osób, które można nazwać amebami umysłowymi.

Nowe osiedle, dopiero co oddane. Każdy miał możliwość wykupienia miejsc postojowych. Niestety #cebula mocno, chcieli zaoszczędzić, więc teraz ból, że nie ma gdzie zaparkować. Pomysłowi "kierowcy" parkują więc na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Efekt? Na wszystkie 10 takich miejsc ani jedno nie jest dostępne.

Ludzie wykańczają sobie mieszkanka i mają w dupie sąsiadów i ogólnie przyjęte zasady.

Uprzejme zwracanie uwagi niestety nie przynosi żadnego skutku. Młode małżeństwo stwierdziło - "to gdzie my mamy parkować skoro nasz blok jest 10 m stad?!".

Jako że osiedle to droga wewnętrzna, to #policja czy #strazmiejska nic do tego.... Spółdzielnia (bo to jej teren), powiedziała, że jedynie co można zrobić, to zostawiać kartki za wycieraczkami. Które wiadomo że c***a dadzą.... Sam wjazd na osiedle jeszcze nie jest w żaden sposób oznakowane.

Jakieś pomysły lub sugestie jak można ten problem rozwiązać?

Ja swoje miejsce mam wykupione ale zajmuje je "moja" ekipa, natomiast mi przysługują te miejsca. Dlatego też mieszkanie na parterze. No i ogólnie te miejsca po coś są dla osób niepełnosprawnych.

#parkowanie #prawo #prawojazdy #niepelnosprawni #motoryzacja
Pobierz Baakedr - Kolejny dowód na to, że w #Lublin mieszka wiele osób, które można nazwać am...
źródło: comment_GOtKdsScUwnwHxEsP6JY7UHL2vR8EK4k.jpg
  • 101
@Baakedr: ustanowić strefę zamieszkania i pozbyć się problemu. U mnie masa takich ameb umysłowych - a mam osoby w rodzinie które są niepełnosprawne i przyjeżdżają w odwiedziny. Po kilku telefonach na straż miejską, jakby większy porządek na osiedlu. Kartki przez 2 lata nic nie dawały.
Jako że osiedle to droga wewnętrzna, to #policja czy #strazmiejska nic do tego....


@Baakedr: no nieprawda. Jeżeli administrator takiej drogi ustanowił jakieś zasady (np. przy użyciu znaków pionowych/poziomych), to należy ich przestrzegać. Droga wewnętrzna to jest chory twór, ale zakazy, nakazy etc. obowiązują, jeżeli są. Wal z tym na SM, każde takie parkowanie zgłaszaj. Jeżeli nie będą interweniować, to jest takie cudowne określenie jak niedopełnienie obowiązków służbowych.
@krzysztof-es-545: Byli. Powiedzieli, że nic im do tego bo to nie jest droga publiczna.


@Baakedr:

Na drodze wewnętrznej obowiązują wyłącznie trzy zasady, których należy przestrzegać:

Jeżeli znajdują się na niej znaki drogowe, należy się do nich stosować. Najczęściej dotyczą parkowania.

Należy stosować się do sygnałów drogowych, czyli sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej oraz do sygnałów wydawanych przez uprawnione do tego osoby.

Zakaz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i świadomego powodowania zagrożenia
@watashi_wa:

bzdury

@Baakedr tu masz przy okazji wykładnię

Na drogach wewnętrznych, gdzie nie zostały ustanowione przez zarządców strefy ruchu, kierowcy nie dostaną

mandatu np. za niezapięte pasy, brak dokumentów przy sobie czy za niewłączanie kierunkowskazów. Grożą

jednak kary za niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Wynika to z art. 1 ust. 2 ustawy – Prawo o

ruchu drogowym. Określa on, że przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się
@watashi_wa: @BartekLbn91:

art. 1 uprd

1. Ustawa określa:

1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;

2) zasady i warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu, a także działalność właściwych organów i podmiotów w tym zakresie;

3) wymagania w stosunku do innych uczestników ruchu niż kierujący pojazdami;

4) zasady i warunki kontroli ruchu drogowego.

2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami