Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jako że ambitnie zamierzam się pobawić w #programowanie żeby zostać w końcu #programista15k ... a tak poważnie, coś na start polecacie drogie kodujące Mirki i Mirabelki? styczność z C++ była, przymierzam się do #java ale tam za dużo pisaniny, już lepszy wydaje mi się C#... przewija się też Anakonda, tylko nie wiem czy #python na starcie nie utrudni nauki (zakładając że mi się spodoba) innych w przyszłości... czy podejść do Kotlina czy Scali i skupić się na mobilnej linii ?
  • 16
@hiperchimera: C# dorównuje Javie. Ogólnie twój wybór zależy od ciebie. Chcesz pisać w Javie, piszesz w Javie. Chcesz w C#, piszesz w C#. Polecam poczytać o różnicach między dwoma językami gdzie indziej... Na przykład w odpowiedziach na podobne pytania na Quora zadane w 2018 roku (w 2018 ponieważ technologie ciągle się rozwijają)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JakTamCoTam: C++ to rozumiem, ale czemu problem z Wężem? przecież patrząc na statystyki to idzie mocno w górę...

@Bruno_: właśnie przyglądałem się obu i chyba na razie spróbuję się przylepić do SiSzarpa - wydaje mi się (jako laikowi), że bardziej i logiczniej poskładana od Dżawy... a przejście nie powinno być skomplikowane
@hiperchimera: Pyta zwyżkuje, zwłaszcza że to dobry język do dużych ilości danych. No i jest prosty, postawienie sobie ogarniętego microapi to jakieś dwa dni roboty, już z testami.

Co do C# vs Java, to wolałbym Javę, bo jest jej dużo i jeszcze długo będzie.
@hiperchimera: No to spoko, tylko nie bądź typem co w pięciu językach umie hello world ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Chcesz C# to sobie ogarnij C#, ale tak na serio, poczytaj, pooglądaj trochę prezentacji, napisz kilka aplikacji, patrz jak piszą inni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ipleelda: ale ja nie piszę czego chce się nauczyć tylko jak ludzie kombinują tworząc języki, żeby uciec od Javy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jakoś na wstępne oko bardziej się podoba C# zobaczymy za kilka tygodni, czy coś z tego będzie