Wpis z mikrobloga

#linux ma w sumie 3 grupy userów:
1) Ludzie, którzy zainteresowali się z ciekawości, klną i zaraz usuną
2) Gości, którzy się masturbują do terminala i żyją flame na stacku, jak wykopki mirko
3) Administratorów serwerów, bo się utarło, że Linux jest najlepszy, chociaż Win Server daje radę w zastosowaniach korporacyjnych
  • 18
  • Odpowiedz
@mendofonix: to jeszcze dodam 4tą grupę (choćby jednoosobową, składającą się ze mnie i może kogoś więcej...?)

4) Ludzie, którzy po prostu używają go do swoich bieżących zadań i potrzeb, bez potrzeby wnikania co jak działa
  • Odpowiedz
@rafalsocha321: o ile nie grasz, sprawdzi się do oglądania youtuba i pisania tekstów :)
@Gippo86:

@MartinPL: zależy jacy power userzy, bo pewne rzeczy lepiej się programuje na Windowsie, c# na 100% ;) ale przykładowo Android Studio, niby jest wprost stworzone dla Linuxa, ale potrafi też nieźle zaskoczyć ;)
Linux jest perfekcyjny do rzeczy typu nodejs, javascript, python
  • Odpowiedz
@diwmaron: długie lata używałem dualboot ale jakos 6 lat temu stwierdziłem że łubuntu daje rade i tak leci z jednym systemem. Zmieniam dystrybucje ale zawsze jakies bazujące na łubuntu bo PPA fajna sprawa - winda nie wróciła już. Chociaż obecnie trzymam kciuki za jak najwiekszą propagacją AppImage.
Jedno co jest pewne to że nadal nie jestem poweruser ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@robekk1978: ppa jest fajne akurat
ja używałem archa i manjaro, yaourt i czasem packman, też było fajne, chociaż trzeba było pilnować zależności czasem
Najbardziej mnie #!$%@?ło to, że jak sobie już skonfigurowałem system, to zaraz wyszedł update, który uwalił wszystko :D
  • Odpowiedz
@mendofonix: ej ja mam Linuxa Minta i uzywam go tylko do przegladania neta, bo i tak nic wiecej na laptopie nie robie
A zainstalowalem go bo na windowsie musialbym jakies programy pobierac uzytkowe a tu wszystko na starcie mam i jestem zadowolony
  • Odpowiedz
@mendofonix: 6. Mają stare kompy. Mam awaryjny komp 2,8ghz 1gb ramu na strychu i tylko Linux mint tam dobrze działa. 4 kart nie otworze w firefoxie ale 2 działają spoko. Do tego Kodi do filmów i wszystko mam na czas naprawy lepszego kompa.
  • Odpowiedz
Administratorów serwerów, bo się utarło, że Linux jest najlepszy, chociaż Win Server daje radę w zastosowaniach korporacyjnych


@mendofonix: w korpo jako kontroler AD - tak. Jako node do obsługi ruchu web - panie...
  • Odpowiedz