Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, chciałbym zacząć importować produkt kosmetyczny z Chin i sprzedawać go poprzez sklep internetowy.

Doczytałem, że aby było to wszystko zgodne z prawem, produkt powinien być wpisany do rejestru CPNP Unii Europejskiej. Producent jednak podaje, że produkt posiada certyfikaty ISO9001, FDA i CE.

1. Czy dobrze łącze fakty i CE zawiera w sobie już tą dyrektywę CPNP a produkt jest "gotowy" do sprzedaży?

Ten sam produkt widuje w polskich sklepach internetowych kompletnie surowy, importują na pałę nie tłumacząc etykiety ani nic z tych rzeczy, nie wiem jak to przechodzi xD Jednak ja chciałbym wrzucić tam swoje logo i sprzedawać to pod nowym brandem, tutaj kolejne pytanie:

2. Czy wystarczyłoby żebym naklejał przetłumaczone etykiety + te certyfikaty i można sprzedawać, czy jeszcze o coś mogą się doczepić?

#ecommerce #kosmetyki #biznes #import #chiny #prawo
  • 8
@RyszardFeynman z pewnego źródła wiem jak produkuje się pewne produkty na rynek chiński. Wrzuca się do składu minimalna ilość różnych składników, dosłownie jakieś promile objętości, byle można było napisać na etykiecie. I tak to później sprzedają Chińczycy, że na opakowaniu wypisują te składniki które teoretycznie się tam znajdują ale mają zerowe działanie ;) tam nie masz żadnych realnych kontroli etykiet itp.