Wpis z mikrobloga

  • 49
European Beer Star w Norymberdze, drugi najważniejszy konkurs piw na świecie, ponad 2600 piw w 65 kategoriach.
Podium w Ultra Strong Beers:
1. LaTrappe Quad (legenda, browar wyciął w tym roku złota w stylach Blonde, Dubbel, Tripel i Quadrupel)
2. Komes Barley Wine z Fortuny
3. Schneider Aventinus Eisbock (legendarny wymrażany koźlak)
#wygryw #pracbaza #pokazmorde #craftbeer
Pobierz marcobolo - European Beer Star w Norymberdze, drugi najważniejszy konkurs piw na świe...
źródło: comment_mUKxVJdu5SpGchwJTxBJbWh69VyWmBEi.jpg
  • 36
@RomeYY: Ja piłem jakoś wczesną jesienią i było bardzo spoko. Kupiłem jedną sztukę i myślałem, że się na tym skończy, a w końcu wypiłem tego kilka butelek, bo naprawdę daje radę. Oczywiście nie jest to poziom sztos, nie ma tej gładkości, super ułożonego alkoholu, ale nie jest ostre, jest złożone w smaku, bardzo w stylu. Za te pieniądze nie znajdziesz lepszego BW.
@brasselOverload
W sumie już jest na stałe, tylko za szybko wypijacie ;)
@RomeYY
2018 na krawatce ma kilka rozlewów (wystarczy spojrzeć na daty na butelkach), szkoda że nie masz już jak podać daty żebym sprawdził referencję. Ale nie kojarzę żadnej agresywnej warki (jak na 12% ABV)
@marcobolo: Wiesz, określenia "sztos" używam trochę ironicznie ;) Ale też dla mnie kryje się za nim coś więcej, niż "zwykłe" dobre piwo. Musi być to piwo, które powala walorami smakowymi czy zapachowymi, zwykle leżakowane czy wymrażane itd. Wasz BW jest po prostu bardzo udanym piwem w stylu, trzymającym poziom, przyjemnym do picia, ale do urywania dupy trochę brakuje. Niedawno piłem Bourbon County Brand Barleywine... rozumiesz różnicę? Tam jest orgazm ( ͡
nawet na Jepiwce o niej pisali


@RomeYY: Tak, tyle że na Jepiwce Komes BW ma tak złą markę, że gorszej mieć nie może ;)
Chociaż uczciwie trzeba przyznać, że jeden z poprzednich wypustów to była faktycznie siekiera.
@RomeYY: wiesz, piję każdą jedną przed rozlewem i jak nie jest OK to się przedłuża leżakowanie.
Oczywiście wiadomo że jest zmienność, ale pisanie o okrutniku przez "jepiwka ultras" jest trochę przesadzone (wiadomo, że browar robiący Czarne i owocowe lagerki nie może móc w sztosy ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Kiedy na konkursie ludzie siedzący w sensoryce latami (w tym sporo sędziów BJCP) po ślepej degustacji ustawiają BW wyżej
@marcobolo: było to jedyne piwo, którego nie dopiłem w tym roku, ale rozumiem, że bronisz, w końcu tam pracujesz :) moją opinie potwierdzili z Jepiwki i nie nazywajmy ich ultrasami
piłem wersje 2017 i była super