Wpis z mikrobloga

  • 49
European Beer Star w Norymberdze, drugi najważniejszy konkurs piw na świecie, ponad 2600 piw w 65 kategoriach.
Podium w Ultra Strong Beers:
1. LaTrappe Quad (legenda, browar wyciął w tym roku złota w stylach Blonde, Dubbel, Tripel i Quadrupel)
2. Komes Barley Wine z Fortuny
3. Schneider Aventinus Eisbock (legendarny wymrażany koźlak)
#wygryw #pracbaza #pokazmorde #craftbeer
marcobolo - European Beer Star w Norymberdze, drugi najważniejszy konkurs piw na świe...

źródło: comment_mUKxVJdu5SpGchwJTxBJbWh69VyWmBEi.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • 2
@RomeYY bronię bo je piję często, ten przepis akurat nawet nie jest mój ;) Oczywiście większość jepiwki ultrasami nie jest, ale są tacy którzy zakładają z góry "smrut" dla większości polskich piw i na info o beczkach reagują "tyle zmarnować, a mogli je dać Parmezanowi" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@aniolziom specjalistyczne (piwnamapa.pl i potem pytać sklepy w okolicy) plus Auchan, Carrefour, Tesco, ale różne dostają w różnym czasie no i nie mamy jak sprawdzić "czy w tym Auchan jeszcze jest?"
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@jamtojest dzięki aczkolwiek sugestia że jakość wynika z przedziału cenowego zawsze bawi ;)

Cena nie zawsze ma wiele wspólnego z jakością, surowiec ten sam (oczywiście poza uberchmielonymi piwami w stylu DIPA, gdzie cenę winduje ilość chmielu), kontrola często lepszą na większych instalacjach. Choć oczywiście ten sam produkt z wyższą ceną ma lepsze oceny (patrz dwukrotne wejście Reserved do Rosji).

Wiele genialnych piw z importu (zwłaszcza klasyki belgijskiej czy "klasycznych" IPA zza oceanu)
  • Odpowiedz
@marcobolo: No cóż ostatnio widziałem ruskiego stouta w alkoholowym który wcześniej był tylko w piwnych zestawach w tesco więc może i ten się gdzieś pojawi. Ale na razie lipa, i w alkoholowych i w tesco pusto
  • Odpowiedz
sugestia że jakość wynika z przedziału cenowego zawsze bawi


@marcobolo: Ależ ja nigdzie tego nie napisałem ;)
Miałem na myśli sugestię taką, że tak się zasugerowałem własnym chwaleniem i Twoimi argumentami, że wydaje mi się jeszcze lepsze, niż przy poprzednim piciu. Aczkolwiek minęły jakieś dwa miesiące, możliwe że czas tak wpływa. Poprzednio wydawało mi się mniej intensywne w zapachu i mniej treściwe. Może to być faktyczna zmiana z powodu upływu czasu,
  • Odpowiedz
  • 0
@jamtojest w życiu bym nie wymuszał oceny piwa ;) Pisałem bardziej ogólnie że takie sugestie wprost (pisane na serio) są i bawią. Etykieta często dużo zmienia.

Generalnie najlepsze są panele w ciemno, polecam ;)
  • Odpowiedz