Wpis z mikrobloga

Mam problem ze sniadaniami na redukcji. Ilekroc probowalem, nigdy nie bylem w stanie regularnie jesc posilkow typu platki, owsianki, czy jakiekolwiek inne mleczno-suche warianty. Zwyczajnie nie lubie takich sniadan (czy w ogole tego typu posilkow) na slodko i nie jestem w stanie sie tego trzymac. Jaka jest dobra alternatywa, gotowanie jaj czy jakis tunczyk?
#dieta #mikrokoksy #redukcja
  • 25
@Choir mordko polecam w takim razie śniadania tłuszczowe. Np: 5jajek + boczek / 200g mozarelli + dobrej jakościowo kielbasy / tłuste mięso: wieprz lub wołowina / tłusta ryba np tuńczyk Ogranicza Cię tylko wyobraznia, mi dużo łatwiej jest jeść tłuszczowe z rana. Mam takiego blocka na wegle, no chyba że w formie picia tj. odżywka + płatki owsiane to ok, ale omlet to dramat - 30g owsianych max mogę zjeść w ten
@NooB1980: az sie glodny zrobilem
@Estetykatopodstawa: takie 5 jaj z boczkiem brzmi wspaniale i zdecydowanie tego typu posilki jest mi latwiej szamac z rana, ale z kolei boje sie, ze zabierze mi to sporo dostepnych kalorii z pozniejszych posilkow, a po treningu zawsze wpierdzielam jak dzik. W jakiej formie btw, jajecznica na masle czy smazone?
Jaka jest dobra alternatywa, gotowanie jaj czy jakis tunczyk?


@Choir: Na redukcji najlepszą alternatywą jest odpuszczenie śniadań w ogóle i zastąpienie ich kawką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba że masz trening tuż przed lub tuż po śniadaniu, wtedy nie.
@Choir: Kofeina jest jedną z niewielu substancji, które faktycznie pomagają przy redukcji. Inną jest kapsycyna. Dlatego też czasem dzień rozpoczynam kawką, z domieszką ekstremalnie ostrego sosu (~4mln shu). Jeśli nie jestem obudzony przed taką kawą, to po niej czuje się jakbym zaraz mógł zacząć "chodzić po ścianach". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piję to przed kąpielą/prysznicem, bo po wypiciu mocniejszej można się trochę spocić (nie polecam jeśli ktoś
@Choir: no, coz, czyms takim to sie w ogole trudno najesc. ja bym umierala z glodu zaraz. jem codziennie mięso z warzywami na sniadanie. ewentualnie 1-2 w tygodniu jajka lub rybe zamiast miesa na sniadanie. dzis np. kurczak, ziemniaki, cukinia, marchewka, pieczarki i ketchup :D na obiad mam to samo, na kolacje zmienie zestaw
@ZdrowiePaleo: masz może męża? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę, że byłbym w stanie jeść na codzień syte, mięsne posiłki na śniadanie, ale niekoniecznie na redukcji - jak wspomniałem wyżej, po popołudniowym treningu bywam cholenie głodny, a deficyt kaloryczny robi swoje i może mi nie starczyć kalorii na syty posiłek, przez co na takiej diecie nie wytrzymam zbyt długo. Większość ludzi poleca bogate w błonnik produkty pokroju owsianki,
@Choir: no, tak jakby ;-)

a nie myslales o niejedzeniu sniadan w ogole, a potem sie najesc wiecej? takie male IF. niektorzy nie maja rano ochoty na jedzenie i nie ma co sie zmuszac - dluzsza przerwa w jedzeniu jest na ogol korzystna zdrowotnie.
opcja z kawa tez jest ok (ewentualnie z maslem czy zoltkiem) albo mozna pomyslec o miksowaniu zoltek z owocami i cos tam dosypac. z wypelniaczy blonnikowo-roslinnych niektorzy
@GaiusBaltar: zaciekawiles mnie ta kawa, bo dodaje rozne dodatki, a o wersji z ostrym sosem nie slyszalam. jak to smakowo wypada? rozumiem, ze ostre :D ale smaczne w ogole? kawe lubie, ostre generalnie tez... nie wyglada jakos paskudnie?
@damian_co_dalej: Widzę, ze przeszacowałem - na sosie jest napisane, że zawiera ekstrakt o mocy 6.4mln shu, ale na tej stronie widzę, że ma 1.2 mln. W każdym razie takie coś - https://bedziepieklo.pl/Sos-Who-Dares-Burns-Extreme-Prejudice-66ml-p171

@ZdrowiePaleo: Cóż mam Ci powiedzieć... smakuje jak kawa z ostrym sosem. Generalnie zapach kawy się praktycznie nie zmienia, ale smak jest mocno przytłumiony przez sos. Mocne sosy paprykowe mają lekko owocowy posmak, co jeśli się postarasz można wyczuć.