Wpis z mikrobloga

#programowanie #java #javascript

Cześć, czy byłby ktoś chętny na wspólne napisanie jakiejś aplikacji na poziomie juniora?
Sam ogarniam w miarę backed w javie, więc potrzebowalibyśmy jeszcze z jedną - dwie osoby do backendu, plus oczywiście tyle samo frontendowców.

Myślę że pisanie wspólnego, większego projektu fajnie zasymulowałoby pracę w normalnym zespole, plus można by wykorzystać swoją wiedzę w praktyce :)

Jeśli nie byłoby chętnych - wiecie może czy są jakieś podobne grupy na fejsbucku/slacku?
  • 13
@SiemkaKolego: Ogólnie to jest genialny pomysł, ale jest jedno ale - Zwykle takie grupy się rozpadają z braku chęci do pracy za darmo i lenistwa. Możesz poszperać nad projektami open source, które same siebie napędzają i możesz szukać zadań, które Cię zainteresują ( + dasz radę ).

Jeżeli jednak zbierzesz zespół, to możesz dać znać - z chęcią coś napiszę ze strony frontu.
@Fennek: wiem własnie że może być ciężko, ale krude, jak ktoś chce wejść w ten bizens to wypada trochę się postarać. Sam mam pracę już jako junior ale w dalszym ciągu chcę coś napisać od zera i od samego początku brać w projekcie czynny udział - w takim wypadku człowiek uczy się najwięcej :)

Spoko, jak znajdzie się pare osób to dam znac :)
@SiemkaKolego: No też niestety mam zdanie że rzadko coś takiego wychodzi i lepiej podpiąć pod jakiś open source projekt i go rozwijać.

Ogólnie masz już jakiś pomysł na aplikacje? W sumie może bym się coś z javy popisał zawsze jakieś doświadczenie w innym języku.
@carving85: problem z open sourcowymi projektami jest taki, ze sa z reguly juz mocno rozbudowane i ciezko sie tam wbic na start takiemu juniorowi. Jak zacznie sie pisac jakas prosta nawet apke typu sklep czy cos bedzie duzo latwiej na poczatku plus z czasem mozna tworzyc nowe fajne funkcjonalnosci no i sam masz spory wplyw na to jak to ma wygladac.

Mins taki jak mowisz - czesto ludzie sie wysypuja po
@SiemkaKolego: jeśli coś się ciekawego z backendu może wykluć to mógłbym pomóc z frontem ( ͡° ͜ʖ ͡°) głównie UI w czymś pokroju Semantic UI / Material, ale i backend pociągnę, jak się wkręcę to na wszelkich gitach/bitbucketach mogę się udzielać