Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, dzisiaj czeka mnie noc w szpitalu- mam badanie polismnograficzne. Podejrzewają u mnie bezdech senny. Niby nic strasznego, ale trochę się cykam. Mam też spore nadzieje, że mój problem ze snem zostanie zdiagnozowany i, w dalszej perspektywie, znajdę jakiś sposób na poprawę jakości snu. Dajcie plusa, albo i dwa, na dodanie otuchy ;)
#zdrowie #sen #szpital
  • 11
@DurnaBaba cóż, sporo zależy od tego, czego dowiem się ją (czy raczej lekarze) po tym badaniu. Jeśli nie będzie tak źle, to może będę musiał po prostu przyjmować odpowiednią pozycję podczas snu- ale to łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ja zawsze zasypiam na boku (dobre przy bezdechu), a budzę się na plecach (kiepsko). Może zlecą jakiś zabieg laryngologiczny, jeśli z moimi drogami oddechowymi będzie coś nie tak.
@superlogin1 hej, było w porządku. Przygotowanie wyglądało tak, że pielęgniarka połączyła do mnie sporo kabli- do głowy, do klatki piersiowej, nawet do nogi. Miałem też założone dwa pasy- na klatce piersiowej i na brzuchu- które rejestrowały moje oddychanie. Włożono mi też jakieś takie rurki do nosa, pewnie też rejestrowały oddech. Wszystkie przewody były podłączone do takiej konsoli, która leżała obok mnie, na łóżku.
@superlogin1 rano zostałem dołączony od sprzętu i wypuszczony do domu. Dopiero co odebrałem wyniki. Nie skonsultowałem ich jeszcze z lekarzem, ale wygląda na to, że nie mam bezdechu. Będę musiał poszukać innych powodów, dla których się nie wysypiam.