Wpis z mikrobloga

Rezygnuje z diesla, więć szykam auta z benzynowym doładowanym silnikiem dodatkowo nie skomplikowanym technologicznie? Mój budżet to około dwadzieścia tysięcy złotych. Interesuje mnie kombi sedan bądź kompakt. Mile widziany montaż LPG.
#motoryzacja
  • 20
@ScaRRyMaN: @Pangia: @PolakV8: mam 1.4 150 w Bravo II, jeździ to przyjemnie, pali względnie mało (w trasie nie przekraczam 9 litrów LPG).
Jednak instalacja musi być bardzo poprawnie założona, a gazownik musi być ogarnięty jeśli chodzi o strojenie. Bez tego nie ma co podchodzić do tego i 'jazda' na LPG będzie męczarnią.
Samochód ma parę typowych problemów, ale też sporo zalet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PolakV8: głównie praca i uczelnia, tu i tu 85% to trasa, około 25 km. Jeżdżę dynamicznie, ale też sporo hamuję silnikiem, przewiduję co się dzieje i takie tam.
Ostatnio robiłem 300 km w nocy, pełny spokój na drodze, a ja trzymałem prędkość w przedziale 110-130 km/h (pół krajówki, pół ekspresówki), spaliłem 8,2 litra LPG na stówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PolakV8: skrzynia biegów jest źle zaprojektowana (Opel...) i siadają łożyska, dobrze zrobiona wymiana to spokój na jakieś +100k km, koło 1,5k zł lub więcej jeśli ktoś nie zrobi przy pierwszych objawach. Poczytaj o M32, gruby wątek w sieci, bo to Opel, Alfa, Fiat. Skrzynia ogólnie jest lipna, mało precyzyjna.
Klima automatyczna ma kiepskie aktywatory (siłowniki), raz na ~10 lat trzeba zrzucać deskę i je wymieniać, 1,2k zł
Chłodnica wody i klimy
@WatchYourBack: No to o TFSI mówię. Znaczy pewnie teraz już nie są to tak problematyczne silniki, bo to, co jeszcze jeździ i jest coś warte, to pewnie już jest porobione, niemniej jednak chyba lepiej kupić sobie coś w miarę pewnego i takiego, co większość mechaników da radę ogarnąć, a nie że trzeba będzie jeździć przez pół Polski do gościa, który się zna.