Wpis z mikrobloga

Ale bajer wprowadzili w firmware 3.3.9_001633 do Roborocka V2 / s50

Można ustawiać:
- Wirtualne strefy no-go - miejsca które robot będzie omijał, jak wybrane dzielnice w Malmö
- Wirtualne ściany - miejsca których robot nie przejedzie.

Koniec z magnetycznymi paskami w progach, czy przy dywanikach z długim włosiem :)

A co najważniejsze MAPA JEST ZAPISYWANA!

Co to znaczy? Jak zrobimy pełne sprzątanie domu to klikamy w Vacuum Settings - Save Map
Robot zapamięta układ mieszkania, i zawsze będzie na początku sprzątania zakładał, że startuje ze stacji dokującej.

Jak przeniesiemy go w inne miejsce i rozpoczniemy sprzątanie a pokój nie zostanie rozpoznany to sprząta normalnie - skanując od zera.

Ale ponowne przyniesienie go do stacji dokującej ponownie wczyta całą mapę domu, z możliwością wybrania strefy do sprzątania na drugim jego końcu - i dojedzie bez problemu. Zapisana jest też pamięć"zakazanych miejsc".
Już nie ma konieczności ponownego skanu całego domu, jak ręcznie przeniesiemy robota gdzieś indziej!

Kapitalnie sprawdza się to ze sterowaniem przez Apple Home, które opisałem miesiąc temu.

Update dostępny tylko na serwerach EU. Ale można ponownie wrócić po jego wgraniu na Chińskie jeżeli macie inne urządzenia z poza dystrybucji EU.

Tym samym za sprawą update Roborock dodał funkcjonalność najnowszych robotów Roomba. A co ciekawe prawdopodobnie to nie koniec update. MiHome prosi o dostęp do Homekit od ostatniego update ;)

#roborock #xiaomi
L.....m - Ale bajer wprowadzili w firmware 3.3.9_001633 do Roborocka V2 / s50

Możn...

źródło: comment_t6bCSl6tGPXGQz1PAtt0uBEXyRs4Vo8k.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
Ale ponowne przyniesienie go do stacji dokującej ponownie wczyta całą mapę domu,


@Line-Storm: jak to trzeba dokładnie zrobić? Po zapisaniu mapy jednego piętra, zacznę sprzątanie drugiego i po tym robot nie znajduje drogi do stacji, to mam go wetknąć do stacji czy wystarczy go przed nią umieścić i nacisnąć przycisk powrotu do stacji?

Bo jak właśnie go tak postawiłem przed stacją to zapomniał całą mapę pierwszego piętra.
  • Odpowiedz
@filip34: Puścić sprzątanie całego piętra ze stacją dokującą. Jak wróci do bazy zapisać mapę. ( W ustawieniach musisz włączyć zapis, a potem dodać minimum jedną strefę no-go lub barierę.

Jak skończysz sprzątać inne piętro, odstawiasz na stację dokującą i tyle. Jak dasz "clean" to wczyta zapisaną mapę.
U mnie albo w stacji jak odpalam myśli chwilę, albo wyjeżdża 10cm i z 15 sekund skanuje i myśli.
Jak mam w aplikacji sterowania
  • Odpowiedz
@Line-Storm: Faktycznie zadziałało. Gdy przeniosłem robota na inne piętro, tam posprzątał, zaniosłem go później od razu do stacji dokującej, tam zaczął się ładować i mapka tego dolnego piętra się wczytała.

Wcześniej na tej pierwotnej mapce ustaliłem strefę no-go.

Mimo wszystko to trochę mało intuicyjne. Powinna być opcja po prostu wgrywania kilku zapisanych map: 1 piętro, parter, 2 piętro - itp, to tylko kwestia programowa. Mam nadzieję, że nad tym popracują.

Tymczasem
  • Odpowiedz
@filip34: beta. Pewnie popracują to dopiero beta funkcji. A Rozwijają app dopiero co dodali obsługę shortcuts w iPhone. Świetna sprawa.

Zresztą błędów jest trochę w firmware robot potrafi się zawiesić czasami w trakcie jazdy na drugi koniec domu
  • Odpowiedz
A ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Gdy odkurzacz zrobi swoje i zmapuje mieszkanie powraca do docku, ja klikam "map saving mode" mając nadzieję, że mapa już nigdy nie zniknie, a ja będę mógł korzystać ze stref sprzątania oraz blokad. Niestety chcąc uruchomić jego sprzątnie poprzez fizycznie kliknięcie w przycisk "Clean" na robocie, całą mapę szlag trafia. Inna sytuacja jest jeszcze taka, że załóżmy wyznaczyłem strefę do sprzątania - odkurzacz ruszył. Jednak
  • Odpowiedz
Rzucę inny temat:
1. Chciałbym zautomatyzować prze Alexę aby mi po wydaniu polecenia np "Alexa clean kitchen" odkurzacz pojedzie do wyznaczonego pomieszczenia.
2. Albo chociaż zapisać, żze po naciśnięciu na odkurzaczu sprzątanie strefowe to zawsze jedzie do kuchni (tam najczęściej się brudzi)
3. Albo chociaż zapisać w tym konfigurowalnym przycisku od Xiaomi że jak nacisnę 2 razy to jedzie do kuchni

Komuś udało się zrobić takie cuda?

#alexa
  • Odpowiedz