Wpis z mikrobloga

Mirki z #firma #ksiegowosc #ksiegowoscinternetowa
Będę niebawem otwierał działalność związaną z handlem autami i będę potrzebował księgowej. Polecono mi jedną w moim mieście, lecz życzy sobie 350 zł brutto za miesiąc. Jak dla mnie, na start to trochę dużo, bo na początku przez jakiś czas i tak będę do interesu dokładał.
Znalazłem księgowość prowadzoną internetowo - #ifirma i #wfirma - czy Waszym zdaniem poradzę sobię sam z ogarnięciem tego wszystkiego?
Rozliczenie umów kupna aut, rozliczenie faktur vat-marża sprzedażowych, faktur kosztowych np. paliwo do auta, jakieś części zamienne, myjnie, wystawianie ogłoszeń itd.
Czy jestem sobie sam w stanie poradzić, czy lepiej nie żałować i płacić księgowej?
  • 18
  • Odpowiedz
@BoaKusiciel: Ale masz na myśli BR ifirma, czy tę zwykłą ofertę?
Bo BR to wygodna opcja i oni tam wszystko za Ciebie ogarniają, Ty wysyłasz tylko skany/zdjęcia faktór czy innych dokumentów i księgowa wszystko za Ciebie ogarnia - bardzo wygodna opcja :p
Samemu tez raczej dasz radę to ogarnąć, ale wiadomo - trzeba o wszystkim pamiętać, śledzić przepisy itp.

Jak coś to mogę dać refa ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@semperfidelis: ale, że co jak księgować, to o co chodzi? Np. wiem, że z auta osobowego, używanego w cyklu mieszanym mogę rozliczył pół vatu, a różnica między kosztem, a odliczonym vatem wrzucam w koszt uzyskania przychodu.
O coś takiego chodzi?
  • Odpowiedz
@Golomp: właśnie zastanawiam się nad księgowością internetową, gdzie wszystko robię sam, albo nad biurem rachunkowym - biuro rachunkowe w ifirma jest 3 razy tańsze niż księgowa u mnie w mieście
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BoaKusiciel: no na przykład. A potem coś się zmieni w ciągu nocy jak to w kraju bywa i z dnia na dzień nowe przepisy. Koszt 100 zł na miesiąc za biuro rachunkowe to nie jest bardzo dużo
  • Odpowiedz
@BoaKusiciel: też się wahałem ale odpuść. Kumpel powiedział, bierz księgową gdzie ma ubezpieczenie od błędu. Jebniesz się w rozliczeniach to Urząd Cię rozjedzie, ponadto przyjdą na kontrolę do Ciebie to musisz ich gościć w domu. Ja płacę 250 netto msc księgowej i jest full wypas. Średnio przesyłam 30 lub 40 faktur na miesiąc, dzwonię z pytaniami, kierują mnie za rękę jak małe dziecko. Ale to się wiąże z upoważnieniem i czymś
  • Odpowiedz
@Koliat: a to biuro rachunkowe w ifirma to jest dokładnie to samo, co usługa stacjonarnej księgowej, tylko, że przez internet, tak? widzę na ich stronie, że jest też w tej opcji - Reprezentacja przed ZUS i US.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BoaKusiciel: mam biuro w infakt ja, wiec nie powiem nic o tych innych, ale pewnie to samo. Wysyłam tylko faktury i dostaje info ile mam zapłacić w miesiącu i do kiedy, plus płatność kartą podatku VAT i pit
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BoaKusiciel:@PfefferWerfer: nie da się określić ot tak ile księgowy weźmie dopóki nie zapoznasz się z ilością dokumentów, pracowników i innymi istotnymi czynnikami, np. czy zakup aut będzie miał miejsce za granicą.

Mam firmę która na start miała 50 dokumentów miesięcznie i dwóch pracowników - to oznacza że miałem i tak brać od niej 150 zł miesięcznie bo to "świeża" firma?
  • Odpowiedz