Wpis z mikrobloga

Ciekawy wątek w stenogramie rozmowy szefa KNF z LC.

MC Gdyby pan kiedyś zobaczył protokół posiedzenia z tej części niejawnej. To, by się pan przeraził. A na pewno nikt nie mówi w kontekście jakiegoś antysemityzmu o
jakiejkolwiek pana działalności. Mówię tutaj o tych naszych z komisji. Jeżeli chodzi o Prezesa Glapińskiego no to ona ma ta, jest z rodziny
LC Mhm
MC Nie chcę żeby pan to poruszał, ale jest z rodziny. Kojarzył pan frankistów?
LC Tak
MC Franka, który przeszedł na wiarę chrześcijańską. To była społeczność żydowska, tak, bardzo ciepło się wypowiada

Po czym następuje dygresja, jak to LC miał spółkę z Rotshildem.

Pytanie Z jakiej "rodziny" jest Glapiński?

#knf #aferaknf #getin #pis #antysemityzm #zydzi #pdk
  • 3
  • Odpowiedz
@dd66: Przed chwilą czytałem te stenogramy, też mi się to rzuciło w oczy. To pasuje, zwłaszcza że Jakub Frank wziął i się ochrzcił. Ale. Jeśli Chrzanowski naprawdę zaznaczył, że rodzina Głapińskiego wywodzi się z osiemnastowiecznej sekty, to mi właśnie szczęka opada. Zwłaszcza, że to brzmi jakby to była informacja znana w środowisku i znacząca. Dwa razy pytał Czarneckiego czy kojarzy frankistów.

Z resztą Chrzanowski też coś chyba próbuje zasugerować.

MC Moja
  • Odpowiedz
@MrPerfetc Otóż to. Za pierwszym razem Czarnecki nie zajarzył i zaczął mówić o frankowiczach. IMHO nie chodzi o wywodzenie się z sekty jako takiej, tylko o żydowskie pochodzenie. Chyba, żeby uznać, że jest coś w tym, o czym piszą w Wiki, że frankiści, przynajmniej przez jakiś czas uprawiali chów wsobny i o taką rodzinę tu chodzi.
Generalnie mi również szczęka opadła.
  • Odpowiedz
@dd66: Tak, źle napisałem. Na bank chodzi o żydowskie pochodzenie. Ale sam fakt, że coś takiego jest w XXI wieku przytaczane, pokazuje że naprawdę dużo nie wiemy o środowisku elyt, i niektórzy foliarze mogą mieć więcej racji niż sami przypuszczają.

To też jest ciekawostka( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie sobie mieszkają.
LC Ja mieszkam w Miami na wyspie gdzie czterdzieści dwa domy są. My jesteśmy z
żoną jedynymi
  • Odpowiedz