Wpis z mikrobloga

Mircy, jakiś czas temu zaprosił mnie na fb znajomy znajomego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ch...j tam przyjąłem zaproszenie. Dodał mnie też na instagramie, no OK, niechsobie ogląda moje zdjęcia, tym bardziej, że fotografuję Warszawę, nie umieszczam prywatnych zdjęć.
Teraz co chwilę widzę jego foty z insta, instastory itp. Śmiga do USA, jest w trybie ciągłych wakacji i rozrywek i twierdzi, ze to wszystko dzięki #zija #mlm
Generalnie wiem, że to gówno ale cholera, typ nie jest jakiś bardzo gramotny umysłowo, ot taki przeciętniak jakiego pewnie wielu z Was zna czy znało z czasów liceum. Raczej gość, który po lekcjach pół dnia ciął na konsoli i spał niż czytał książki.
Zainspirowany jego zdjęciami i tym jak pokazuje swoje życie pooglądałem w necie trochę materiałów na ten temat i... we łbie mi się nie mieści, że w dzisiejszych czasach ludzie nadal wierze w to, że zostaną jakimiś tam liderami czy cholera wie kim.
Pamiętam z lat 90. takie same pranie mózgu. Kiedyś do mojego ojca przyszedł znajomy i mówił podobne bzdury. "Jurek, masz rodzinę, marzenia ale czy chcesz coś poprawić? Chcesz zwiększyć swoje szczęście?".

I tu pytanie całkiem serio - jak taki typ jak ten znajomy znajomego zarabia? W photoshopie tych zdjęć z USA, Madrytu i innych fajnych miejsc raczej nie zrobił.
Zaznaczam, że mam pełną świadomość, że na tym szajsie nie da się zarobić.
  • 14
@Wina_Segmentacji: Jasne, że ktoś tam u góry tego gówna zarabia ale jak zarobił, taki przeciętniak jak opisany przeze mnie kumpel kumpla. Gość, nie jest tytanem intelektu, a od roku śmiga tylko po świecie, ostatnio nawet z rodziną i kuzynem. Facet nawet zamknął swoją działalność gospodarczą w PL i skupił się tylko na postowaniu swoich fot i info o zija.
@karmajkel-nowak: miałam identyczną sytuację, koleś robił zdjęcia z wyjazdów, wynajął apartament w jednym z najdroższych osiedli w Katowicach, jakieś co chwilę zdjęcia z zakupów w sklepach typu Tommy H. czy Calvin, złoty sikor, perfumy - wszystko dokumentowane na insta. Też zachodziłam w głowę jak na tym mlmlowym gównie niby zarobił XD

czar prysł a on razem z nim. Okzazało się, że wszystko było na kredyty, wpakował w sumie 100k w te
@karmajkel-nowak: oni nie żyją ponad stan.
Oni wpłacają wielką kasę do jakiegoś piramidowego programu np. wpłaca jednorazowo 50 k i dostaje w pierwszym miesiący "wypłatę" 20 k. Potem kureczek się zakręca a on myśli że bez dalszego wpłacania dalej co miesiąc będzie dostawał to 20 k. Niestety, żeby znowu dotać tyle musiałby wpłacić kolejne 50 k :>

z tego co wiem utopił blisko 100 tysięcy w taki sposób.
@nama: Jasne, że nie żyją ponad stan ale wydaje im się, że mogą tak żyć. Dla mnie największa rozkminką jest to w którym momencie wyłączyło im się zdrowe myślenie i zaczęło im się wydawać, że zostaną królami życia wpłacając hajsy na jakieś gówniane pakiety startowe i inne badziewie. Przecież tego typu "byznes" się kręci już od lat 90 (amway, zepter i inne śmieci tego typu) a oni nie wyciągnęli wniosków.