Wpis z mikrobloga

Mirasy, czy ktoś będzie w stanie mi wyjaśnić taką kwestię w temacie iCloud.
Mianowicie, wczoraj wgrywałem sobie zdjęcia do Zdjęć iCloud, miałem początkowo 527 które zrobiłem iPhonem i wgrałem 599 zdjęć z dysku dodatkowo. Liczba zdjęć na koniec dnia wynosiła 1126 (jest ona widoczna w kilku miejscach w iCloud). Dzisiaj rano (przed chwilą) sprawdziłem i liczba zdjęć to 1060 (°°
Nie mam pojęcia co się dzieję, ale albo zniknęły te zdjęcia albo ten licznik jest jakiś "zepsuty"... Ktoś ma jakiś pomysł/wiedzę w tej kwestii?

#apple #iphone #ios #icloud #bojowkaios #bojowkaapple #chmura #cloud
  • 8
@stresS: folder był pusty z usuniętymi bo manualnie go czyściłem przed wgrywaniem, a co do "nadpisania" to jakim cudem? Wgrywałem 599 INNYCH zdjęć i miałem 527 już wgranych również innych, więc nie ma takiej opcji raczej...
@stresS: ciężko to stwierdzić, bo niestety ale nie pamiętam wszystkich zdjęć... ale jestem pewny ich liczby bo specjalnie robiłem zrzuty ekranu bo kiedyś już raz miałem taką akcję i zdecydowałem się nie wgrywać żadnych zdjęć tam bo nagle ich liczba zrobiła się mniejsza. Wczoraj postanowiłem ponownie i znowu ten sam problem kurła...
@malykopareczek: mam chmurę o bardzo dużym rozmiarze i zajęte było może 5% ;) Miejsca spokojnie było.

Zaciekawiło mnie to dublowanie - czy iCloud to jakoś weryfikuje pod kątem takich samych zdjęć? Po nazwie wiem, że wychwytuje, ale np. jakbym dał dwa IDENTYNCZE zdjęcia o nazwie PHOTO1 i PHOTO2 to rozpozna jako duplikat? A co jeśli będą podobne?
@kuta_senator: zdaje się, że teraz apka Photos rozpoznaje podobne zdjęcia i grupuje je na różne sposoby (zobacz sobie na telefonie jak można przeglądać fotki w najnowszym iOS). Rozpoznanie identycznych plików to nie jest żadne rocket science, więc może trzeba iść tym tropem.
@malykopareczek: wiem, że nie jest rocket science dlatego też nie byłbym zdziwiony gdyby tak było ;) Natomiast wkurzyłbym się gdyby rozpoznawało zdjęcia prawie identyczne i samo wybierało jedno i je zostawiało a reszte by kasowało...