Wpis z mikrobloga

I znów zaczyna się żałosne jęczenie o pompowanie kursu BTC za pomocą Tetherów. Oczywiście shiciarzom jest to na rękę bo to by świadczyło o tym że Bitcoin nie jest tak doskonały i nikt w niego tak chętnie nie inwestował. Tylko gdzie byłyby wasze shity bez tej "sztucznej pompy" Bitcoina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kolejna rzecz że praktycznie każdy YouTuber w swojej karierze miał filmik na temat podejrzeń do Tetherów, więc ciężko mu będzie zmienić narrację i przyznać obecnie że wszystko wskazuje na to że Tether ma pokrycie.
Ale kogo tu interesuje prawda? Na pewno nie shitcoinowców. Sianie FUDu o BTC to wasza specjalność ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Teraz zajmijmy się logiką waszych farmazonów i faktami. Bo o tych nie piszecie a na poparcie swoich teorii nie macie nic poza podejrzeniami...

1. Tether w ostatnim miesiącu spalił łącznie 630 mln Tetherów.

14.10.2018 - 200 mln.
16.10.2018 - 200 mln.
19.10.2018 - 230 mln.

Zostały one wykupione z rynku za realne dolary i jakoś były środki na ich pokrycie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli ktoś z was ma konto na Bitfinexie to w każdej chwili może sobie przesłać na nie Tethery i dokonać wypłaty równowartości w normalnych dolarach na konto bankowe.
Na Bitfinexie nawet nie istnieje podział na dwie niezależne jednostki. Tam nie ma czegoś takiego jak USDT, jest tylko USD i niezależnie od tego co wpłacisz to jest to jednostką USD. Przy wypłacie wybierasz sobie czy chcesz dolary wypłacić w fiacie czy w Tetherze.

2. Był już niezależny audyt depozytów Tethera, który potwierdził że zabezpieczenia w dolarach istnieją i zgadzają się co do centa:

https://www.wykop.pl/wpis/35982743/dwie-niezalezne-kontrole-potwierdzily-ze-bitfinex-/

BANK 1: $1,968,538,584.82
BANK 2: $576,528,652.00
TOTAL: $2,545,067,236.82

Po przeniesieniu depozytów do innego banku, również pokazano potwierdzenie zdeponowanych kwot:

https://www.wykop.pl/wpis/36524051/bojowka-tethera-%D0%B7-%CE%B5-kolejne-potwierdzenie-pokryc/

$1,831,322,828

Jest to stan z 1.11.2018 czyli po spaleniu 630 mln Tetherów. Nawet wartość depozytów odpowiednio się zmniejszyła.

3. Pompowanie Bitcoina za pomocą tethera jest idiotyczne, bo do sztucznego pompowania jego ceny nie potrzeba żadnych Tetherów. Można to robić za pomocą zwykłych botów bez żadnych aktywów choćby jak to robił Mt.Gox w 2014 roku, lub Jihan z bcashem rok temu.

Mimo wszystko mam bardzo proste i logiczne pytanie. Jeżeli wzrosty Bitcoina w 2017 roku były sztuczne i spowodowane dodrukiem tethera, to dlaczego w 2018 roku kiedy dodrukowano go więcej niż w 2017 roku cena Bitcoina nie była już pompowana, tylko mocno spadała? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co jest? Drukowali mocniej a kurs zawrócił i nie chciał rosnąć? Oczywiście nie doczekam się logicznej odpowiedzi na to pytanie. Prawda jest taka że Tether jest atakowany wyłącznie przez gimbusów bez żadnych podstaw ani dowodów na to. W przeciwieństwie do nich od dwóch lat to najgrubsi nie słuchali żadnego FUDu na YouTube, tylko powierzali miliardy dolarów Tetherowi wpłacając je na Bitfinex w zamian za Tethery. Gimbusy toczyły swoją wojnę a ludzie z pieniędzmi jakoś ich nie słuchali. Obecnie wypłacają swoje dolary za Tethery i nie mają z tym problemu.

Pokażcie mi jedną pokrzywdzona osobę.... Brak?
Pokażcie mi jakikolwiek dowód... Również brak?

Dziękuję ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kryptowaluty #bitcoin #tether #cybertag
cyberpunkbtc - I znów zaczyna się żałosne jęczenie o pompowanie kursu BTC za pomocą T...

źródło: comment_6Fc0HVvTuWOPgGdfaV0mAD47x4y3WAlu.jpg

Pobierz
  • 18
@cyberpunkbtc: No niestety weryfikacja konta na Bitfinexie to jakaś porażka ja kiedyś próbowałem ale chcieli tyle dziwnych dokumentów że sobie odpuściłem. A bez weryfikacji nie da się wypłacić USD i to jest największy problem.
@Drakii: Ja mam zweryfikowane konto dawno temu. Dziś i tak żeby założyć konto na Bitfinexie trzeba zdeponować fiatów albo krypto o wartości co najmniej 10 tys $. To giełda nastawiona na konkretnych użytkowników z resztą rozwija się w stronę dużo bardziej profesjonalnej platformy z masą zaawansowanych funkcji. Oni nie chcą milionów dzieciaków z drobnymi.
@kamil-wasniewski: To jedynie dochodzenie. Chyba jasne że nie podoba im się że ktoś stworzył odpowiednik ich fiata poza ich kontrolą, który stał się bardzo popularny i dzienne obroty nim przekraczają obroty nasdaq...

Z resztą podejrzenia o zajęciu ich kont też są poniekąd głupie bo nigdzie nikt nie wyszedł z taką inicjatywą. Poza tym co oni by mieli zająć jak brakuje depozytów? No chyba że depozyty istnieją, to wtedy zajmą pieniądze nie
@kamil-wasniewski: Giełd z obsługą fitów jest bardzo mało. Tether stał się bardzo wygodny i ludzie chcieli z niego korzystać. Gdyby nie tether to np. na Binance byś nie miałżadnego USD ani innego fiata. Płynność nadal byłąby z dupy.

W styczniu 2018 obroty kryptowalutami do dolara były dokonywane w 20% za pomocą Tethera.
W sierpniu 2018 obroty tetherem stanowiły już 80% do 20% za pomocą normalnego USD.

Rynek potrzebował Tethera i chciał
@kamil-wasniewski: Wiecie ja nie mam pewności czy Tether jest w 100% OK bo skąd mogę ją mieć?
Jedynie nie ma żadnego dowodu ani nic nie wskazuje na to że jest z nim coś nie tak.
Również uważam że wałek z tetherem byłby kompletną głupotą, która doprowadziłaby do zniszczenia legalnego doskonale prosperującego biznesu a odpowiedzialne za to osoby musiałyby się ukrywać ze swoimi skradzionymi pieniędzmi na końcu świata ścigane do końca swoich
@Wypoks: Ludzie sobie nie zdają sprawy jak tether zmienił cały rynek krypto. Rynek potrzebował czegoś takiego. Wcześniej były problemy z przelewami $ pomiędzy kontami bankowymi a zwłąszcza pomiędzy Azją i resztą świata. Bardzo długi czas oczekiwania i duże koszta. Tether przelewasz za darmo w minutę czasu. Masz na giełdzie z USA a po minucie za darmo masz na giełdzie Koreańskiej... To nie żaden wałek tylko coś czego bardzo potrzebował taki rynek