Wpis z mikrobloga

Książka skończona. Ostatnio większość czytałem na czytniku, ale trafiła się w końcu jakaś w wersji papierowej. A skoro przeczytałem to mogę podać dalej! Tak więc małe #rozdajo szczególnie dla fanów #ksiazki albo #dieta

Do rozdania mam książkę Detoks cukrowy jak mądrze unikać cukru. Warunki są dwa:
1. nie jesteś zielonką
2. plusujesz

Rozdanie jakoś jutro wieczorem jak wrócę z pracy, wyślę na swój koszt w poniedziałek. Jeśli kogoś interesuje ta książka to... zapraszam na recenzję książki!
Pobierz Raziel92 - Książka skończona. Ostatnio większość czytałem na czytniku, ale trafiła si...
źródło: comment_OZwtasKBpQmaZH5Ta2imcCl0hLeJh15f.jpg
  • 65
@Raziel92: Co to jest detoks cukrowy? Cukier jest w jakiś sposób toksyczny?

Przestańcie do #!$%@? nędzy powielać te pseudonaukowe brednie...
Cukier to substancja z której organizm pozyskuje energię, niezbędną do życia. Tak długo jak kaloryczność posiłków mieści się w granicach zapotrzebowania, cukier nikomu nie zaszkodzi.

(tak, wiem, że są pewne kontrowersje wokół fruktozy, ale póki co są one niejasne i raczej pomijalne. Fruktoza tak czy inaczej ulega izomeryzacji do glukozy)
@slain: Nie tylko dobry, co zajebisty, podstawowe źródło energii. Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz i dopiero potem udawaj mądrego.

Swoją drogą, powiedz mi, czym się różni cukier zawarty oryginalnie (np w owocach) od tego "dodanego"?

Jeśli planujesz odpisać mi że jeden z nich jest "naturalny" to odpuść sobie i nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia.
@vetroo: Żadna różnica. Na każdym produkcie masz napisane ile jest zawartej energii. Nie chore, co najwyżej większe niż byśmy chcieli (niektórzy by chcieli). Rozwiązanie jest bajecznie proste: ograniczyć wysokokaloryczne produkty.

Nie ma znaczenia czy kalorie pochodzą z cukrów, białek lub tłuszczów. Wystarczy nie przesadzać, nie ma mowy o jakiejkolwiek toksyczności. Jedyne co grozi człowiekowi przy spozywaniu nadmiernej ilości cukru to otyłość i jej następstwa, nic więcej. Dokładnie tak samo jak w