Wpis z mikrobloga

Mam do Was pytanie mirki. W styczniu planuję lecieć do Polski. Problem w tym, że dowód przedawnił mi się w lipcu. Wie ktoś może czy mogę kupić bilet i dokonać odprawy na przedawniony dowód?
Chcę złożyć wniosek o zrobienie nowego dowodu i odebrać go w urzędzie jak będę w Polsce.
#kiciochpyta #prawo #uk
  • 13
  • Odpowiedz
@siedem_dusz: Ok, dzięki. Opłaca się wyrabiać tymczasowy paszport? Nie wiesz może czy czas oczekiwania jest krótszy niż na normalny paszport?
@JimNH777: Nie był mi nigdy potrzebny, sam dowód wystarczył do wszystkiego. Miałem wyrobiony za dzieciaka jeszcze, ale ten się przedawnił kilka lat temu
  • Odpowiedz
Mieszkać zagranicą bez paszportu :D Mamy prawie grudzień, urzędy w święta niedziałają, ja już wiem, że w styczniu nie polecisz, ale nie żal mi jak ktoś jest kretynem i mieszka zagranicą bez paszportu :D
  • Odpowiedz
mczasowy paszport? Nie wiesz może czy czas oczekiwania jest krótszy niż na normalny paszport?


@ten_co_uciekl: tak, 14 dni, zwykły 30 dni

@JimNH777: Mieszkałem długi czas bez paszportu i nigdy nie odczułem nawet najmniejszej potrzeby posiadania go
  • Odpowiedz
  • 0
@ktostam7 Nie dyskutuj z kretynem, bo wiadomo jak się to skończy.
No będę musiał, miałem nadzieję, że uda mi się tego uniknąć, bo jeden ze znajomych mówił coś, że można wrócić do Polski z przedawnionym dowodem, ale nie można z takim z Polski wylecieć, stąd moje pytanie. Dzięki za odpowiedź ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ten_co_uciekl: wyrob sobie paszport. W polskiej ambasadzie. Czeka się około 4 tygodni, koszt jakieś 50GBP.

Dowód mozesz wyrobić jedynie w Polsce. Przydaje się też jedynie w Polsce. Mój się przedawnił 4 lata temu ;)
  • Odpowiedz
@ten_co_uciekl: ambasady nie polecam, wyrobili ale ile czekania.

pisz maila do ambasady ze chcesz wrocic na stary dowod to pisz na manchester.zapisy@msz.gov.pl czy na jakis podobny email na stronie ambasady i oni ci powiedza co masz zrobic.
  • Odpowiedz
@ten_co_uciekl: tylko wiesz pamietaj ze ambasada jest na terytorium polski w anglii, tam jest nadal troche prl, czasem odpowiadaja na emaile dziwnie jakby im sie zyc nie chcialo xD a i kwa ja #!$%@? jesli bedziesz musial wyrobic tu to sie przygotuj na wysylanie ci paszportu poleconym (zaadresowane koperty plastikowe do siebie) zebys nie musial odbierac osobiscie. no i jeszcze ta rezerwacja na stronie wizyty w ambasadzie - to tylko chyba
  • Odpowiedz