Wpis z mikrobloga

Hej Mircy!

Mam ja ci kłopot. Otóż posłuchałem kolegów z mirko i zamówiłem sobie Danfoss Link wraz z instalacją. No i wszystko poustawialiśmy. Nic wymyślnego, termostaty na grzejnikach (11 sztuk), centralka, przekaźnik do kotła. Wszystko pokonfigurowane, proces wyglądał bardzo prosto, nie bardzo wierzę w to, że coś jest nie tak z samą konfiguracją.

W każdym razie problem polega na tym, że gdy grzejniki osiągną oczekiwaną temperaturę to przekaźnik nie wyłącza grzania i kocioł chodzi non-stop. Zrobiłem test, zmniejszyłem wszędzie drastycznie temperaturę i przekaźnik przestał wyzwalać grzanie. To zdaje się oznacza, że przekaźnik jest właściwie połączony z centralą i kotłem.

Z jakiejś przyczyny centralka pomimo osiągnięcia przez grzejniki ustawionej pożądanej temperatury każe przekaźnikowi od kotła cały czas pracować, bez wytchnienia, cały czas czerwona lamka (grzanie), nigdy zielona (czuwanie).

Macie pomysł dlaczego tak się dzieje i czy to normalne przy pierwszym uruchomieniu? Dodam, że trwa to już trzy dni.. Pali to gaz jak głupie a nagrzana woda nie jest dopuszczana do obiegu przez nagrzane już kaloryfery, bo i po co. Bezsens totalny. Nie rozumiem tego. Dzięki za jakiekolwiek sugestie!

Wołam też kolegę, który wypowiadał się o Danfoss, może ma jakieś doświadczenie w tym temacie. @spoxman

#inteligentnydom #automatykadomowa #hydraulika #dom #danfoss
Kokos - Hej Mircy!

Mam ja ci kłopot. Otóż posłuchałem kolegów z mirko i zamówiłem ...

źródło: comment_REQzVZCOGqhKJEisJQ6lImuxgsonGqAN.jpg

Pobierz
  • 15
@Kokos:
Z cyklu "nie znam się to się wypowiem"

Podaj jakiś przykład z konkretnymi wartościami.
Jaką temperaturę ustawiasz?
Ile maksymalnie pokazują ci termostaty?

Skoro po zmniejszeniu przekaźnik zadziałał, to ja bym poszukał jakiś opcji od histerezy (o ile taka opcja oczywiście jest).

Jak znajdziesz rozwiązanie to zawołaj.
@knrwa123: dzięki, te instrukcje miałem dołączone go sprzętu, niestety nic tam raczej nie wzbudza moich wątpliwości, ustawialiśmy to nawet od zera drugi raz dla pewności.

@BoKoR: spoko oto przykład. Na centralce ustawiam na sztywno 21 stopni C. Temperatura z czasem dobija do tych wartości lub lekko je przekracza. Na mój rozum BR powinien przełączyć się w stan czuwania. Niestety nic takiego się nie dzieje, BR nadal dostaje sygnał z centrali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spoxman: jedyne co u konsultantów słyszałem to to, że system się adaptuje i może to potrwać nawet do trzech tygodni. Chyba ich popieściło.

@BoKoR: znalazłem rozwiązanie sam. Konsultanci instalator zawiedli mnie po całej linii. Z tak dużą ilością pomieszczeń i grzejników zapotrzebowanie na grzanie jest niemal cały czas dlatego BR i CC chcą grzania non stop praktycznie. Koniecznie było przestawienie BR w tryb cykli. Działa jak powinno od początku. Jak
@Kokos u mnie też dziś zauważyłem że piec grzeje czas mimo że pomieszczenia są powyżej setpointow oraz dodatkowo wyłączyłem prognozowanie wcześniejszego grzania...
Opcja na przekaźnik żeby załącza gdy jest potrzeba.

A tu nie ma potrzeby i dalej piec grzeje...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cd6057: ja się przestałem przejmować, mój kocioł gazowy kondensacyjny ma modulowany palnik. Podtrzymuje stałą temperaturę w obwodzie wg tego co centralka oczywiście zapoda. Grzejniki jeśli są zakręcone przez automat na nich ograniczają obwód i stary są małe dlatego piec nie musi dużo grzać. Panikowałem na początku ale po rachunkach okazało się że nie było czym się przejmować. Poza tym jeśli miałbyś duże wahania temperatury w obwodzie to byś pewnie miał problemy
@Kokos przelaczypem sie też na cykle... Ale jednak mało się nie płaci za ten sprzęt, a ustawienie on/off nie powinno być trudne do uzyskania...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cd6057: ja zrezygnowałem z cykli, teraz uważam, że to automatyczne grzanie działa dobrze. Tylko zwyczajnie mamy inne przyzwyczajenia i trochę nie ufamy temu rozwiązaniu. Cały czas korzystam z tego systemu. Sugeruję ustawić na automacie, ustawić 21c w pokojach, 23c w łazienkach, garaż na minimum w na nockę w sypialniach zmienić na 19c. Wyłącz też (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywało) na mniej uczęszczanych pomieszczeniach załączanie kotła gdy temperatura spadnie, ja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cd6057: mnie konsultanci danfossa łącznie z instalatorem zawiedli po całej linii. Nikt nie wiedział co się dzieje, wiecznie tylko śpiewka o tym, że system potrzebuje 2 tygodnie na stabilizację.. sam się więcej dowiedziałem niż od nich.