Wpis z mikrobloga

@Waleczny_Ulany: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie
@Waleczny_Ulany: zadzwoń do działu rachunkowego VAT swojego urzędu. Zapytaj o wysokość odsetek na dzień, w którym chcesz zapłacić. I zapłać od razu. Czynny żal (art. 16 § 1 KKS) nie ma tu żadnego znaczenia.
@Waleczny_Ulany: list = upomnienie z działu wierzycielkiego US, czyli esktra koszt za upomnienie (mało, bo mało ale jeszcze zostaje ślad w historii US). Piszę to z dobrego serca - zadzonić i dopłacić resztówkę (przy małej wpłacie może być to zero zł) lub skorzystać z jakiegoś kalkulatora internetowego i nawet zapłacić z mikrogórką i zostanie ewentualna nadpłata (prędzęj czy później zwrócą). I zapomnieć o całej historii.
@Waleczny_Ulany: termin był wczoraj, bo 25 wypadał w niedzielę. Płatność jutro, tj. we środę daje jakieś 2 zł. Oczywiście mogę się mylić dlatego lepiej zadzwonić. Grosze, ale bardziej chodzi o zasadę i żeby wytrącić skarbówce z ręki wszelkie argumenty. Z doświadczenia wiem, że lepiej nie czekać.