Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Dzisiaj przepis na coś co wygląda jak gunwo a smakuje jeszcze lepiej czyli dwuskładnikowe czekoladowe smarowidło.

Mleczko kokosowe (u mnie real thai) 400ml
Czekolada gorzka bez cukru wawel

Mleczko wstawić na noc do lodówki.
Rano wyjąć stałą część, włożyć do rondelka. Dodać połamaną czekoladę i podgrzać na wolnym ogniu do rozpuszczenia. Przelać do miseczki i odstawić do schłodzenia do lodówki.

Krem zaraz po wyjęciu z lodówki jest twardy, potrzebuje ok 20 minut w temperaturze pokojowej do uzyskania smarownej konsystencji

To jest lepsze niż nutella ;)

MAKRO: 1223kcal 10B 115T 5W*

Przyjęłam, że cały tłuszcz jest w gęstej warstwie mleczka, a białka i węgli 1/2. Jednak to są tylko moje szacunki a nigdzie nie znalazłam informacji o makro stałej części mleczka.
Polecam real thai bo ma najlepszy skład i najwyższą zawartość kokosa (85%) ze wszystkich, które widziałam :)

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw

Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 
Dzisiaj przepis na coś co wygląda jak gunwo a smakuje...

źródło: comment_qfn66kAwt63dKek1LJBFO8W6Wvdm7xyG.jpg

Pobierz
  • 11
@chixi bo albo jest cukier albo alkohole cukrowe w tych czekoladach, które zaburzają gospodarkę jelitową i wyrzuca z keto. Polecam tę książkę bardzo dużo wiedzy w pigułce. Poza tym jak ktoś jest dłużej na keto to chyba dorósł do tego że szukanie zamienników jest droga do nikąd, bo to nigdy nie smakuje ani lepiej, ani podobnie tylko inaczej... Wszystkie desery, lody, chleby keto. Oczywiście to się dobrze sprzedaje słodkości na keto...
@arturccc keto akurat jest dietą w której bardzo dużo zależy od spraw indywidualnych: aktywności, treningów, czynników środowiskowych.
Jak się jest dłużej na keto to tylko bardziej śmieszą kategorycznie wydawane osądy tego typu. Ludzie trzymają ketoze przy 140G węgli dziennie a mi po ponad dwóch latach i dopiętych czynnikach środowiskowych malitol ma zrobić kuku (już pomijam fakt, że można użyć po prostu czekolady 95%)?
Większość mojego odżywiania to czyste i proste żarcie- tłuszcz,
@chixi możesz mi podać jakiś link gdzie ludzie trzymają ketozę przy 140g węgli? Trudno mi uwierzyć po tym co do tej pory przeczytałem. Co do polecanej literatury, już się nauczyłem by nie kupować książek od samozwańczych uzdrowicieli, ludzi bez naukowego wykształcenia. Często to lanie wody, bez żadnych przypisów w odróżnieniu od książki którą napisał Bruce Fife, ale może się mylę.
@chixi ok ciekawe, mnie wyrzucało jak tylko jadłem więcej niż 40-50g. Jak czytałem jakieś anglojęzyczne strony to niektórych wyrzucalo powyżej 20. 140 to ja dla mnie nie keto tylko low carb zupełnie inna dieta, można sobie pozwolić na dużo więcej, ale też moim zdaniem trzeba dokładnie liczyć kalorie bo będziemy przybierać na wadze. Może sobie zjadł raz 140.
@arturccc nawet jeżeli źle zapamiętałam i faktycznie raz zjadł 140G to ciągle miał 3mmol/l więc nie wyrzuciło go z ketozy.
Wg tego, czym ja się kieruję z moim keto :
Dieta ketogeniczna nie równa się ketoza i odwrotnie.
Mega ważne są czynniki środowiskowe: sen, eliminacja światła niebieskiego, treningi, morsowanie - z resztą co ja będę się rozgadywac: