Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Takie pytanie do ludzi ogarniających #excel.
Mam dane np numer, imię, nazwisko sformatowane w taki sposób:

Nr1
Imię1
Nazwisko1
Nr2
Imię2
Nazwisko2
...

Jest jakiś prosty (szybki) sposób, żeby to rozbić na 3 kolumny?

Jedyne co wymyśliłem to zrobić kolumnę z numeracją 1 2 3 1 2 3... i drugą numeracją od 1 do X. Potem posortować rosnąco te wartości 1 2 3, każdą z części skopiować w oddzielne miejsce, potem każdą posortować według numerów od 1 do X i sklecić razem, ale to jest za dużo pierdzielenia.

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #office #microsoftoffice
  • 5
Jedyne co wymyśliłem to zrobić kolumnę z numeracją 1 2 3 1 2 3... i drugą numeracją od 1 do X. Potem posortować rosnąco te wartości 1 2 3, każdą z części skopiować w oddzielne miejsce, potem każdą posortować według numerów od 1 do X i sklecić razem, ale to jest za dużo pierdzielenia.


@Adriian321: nawet jak masz 100 tysięcy wierszy to ten sposób który wymyśliłeś to max 10 min roboty.
@Adriian321: możesz sobie formułami pokopiować co któryś wiersz z danej kolumny do innej kolumny, ale potem trzeba by odfiltrować duplikaty. Ew. można by ponumerować wszystko od dołu do góry 1-2-3-1-2-3 i bez sortowania ubrać to w formułę wyszukaj pionowo, która pokopiowałaby wszystkie "1" do jednej kolumny, "2" do drugiej, "3" do trzeciej. Ale IMO to tyle samo roboty co sortowaniem :) A gotowej formuły na takie cząstkowe transpozycje to chyba nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cult_of_luna:
Dobra mam szybszy sposób.

Obok scalam 3 komórki (pionowo), przeciągam na dwie kolejne kolumny, w pierwszej robię =A1, w drugiej =A2, w 3 =A3. Potem jak przeciągam w dół (scalone komórki będą miały formuły A4, A5, A6 itd - krok co 3 wiersze), potem usuwam scalenie i wywalam puste wiersze.