Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Właśnie mijałam plamę wymiocin przed dworcem głównym w #poznan i naszła mnie taka rozkmina - jeżeli wymiociny zamarzły, ktoś się na nich wywali i rozwali głupi ryj na śmierć, to czy ten kto narzygal może być oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci?
#gownowpis #rozkminy #prawo
  • 11
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: IMO praktycznie m/w: ktoś się poślizgnął. To, na czym zostałoby pewnie pominięte - uznanie, że zarządca tego terenu nie zadbał o to i nie posypał solą i to ta instytucja by miała #!$%@? - odszkodowanie dla rodziny. A nawet jeśli by zauważyli, na czym był poślizg - w wymiocinach nie ma DNA w związku z czym nie byłoby możliwe znalezienie bezpośredniego sprawcy, w związku z czym sprawa zostałaby umorzona.
Jeśli
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@agaciksa: Fragment o DNA mnie zaskoczył i sprawdziłam - znalazłam artykuł, w którym piszą o identyfikacji mordercy po jego wymiotach. Może to zależy od stopnia strawienia pokarmu? W końcu nieraz wymiotowany jest pokarm aż z początkowego fragmentu jelit.
W razie poślizgnięcia na śniegu winny jest właściciel nieruchomości, ale z drugiej strony śnieg to efekt uboczny pogody a wymioty - drugiego człowieka. Czytałam zbyt wiele artykułów o dziwnych wyrokach sądu żeby być
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: dlatego tez napisałam że to wszystko m/w. No pewnie zależy od ilości kwasu żołądkowego bo znowu - wydaje mi się, że kwas trawi też ślinę w której jest dna i jeśli jest go dużo to DNA nie będzie. Z drugiej strony trzeba dostrzec, że nawet w momencie znalezienia dna w wymiocinach szanse na porównanie tego z jakimś materiałem który wiadomo do kogo należy...
Ja z kolei czytałam zbyt wiele orzeczeń,
  • Odpowiedz