Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję pomocy. Mam pewien projekt na uczelnię napisany w #csharp (modelowanie procesu w hucie) ale muszę tam dorobić pewną funkcjonalność :
- zapisać pewien plik w odpowiednim formacie zbierając dane z ekranu ( struktura jest gotowa ale informacje są rozrzucone po klasach)
- odpalić symulację (to jest gotowe)
- później optymalizacja (najprostszy algorytm jaki się da) który będzie zmieniał parametry, symulacja i sprawdzanie.
Nie wiem ile to pracy ale nigdy nie pisałem w C# i schodzi mi z tym za długo a terminy gonią. Płacę złotem jeżeli ktoś podejmie się tego zadania. #kiciochpyta #programowanie
  • 20
- zapisać pewien plik w odpowiednim formacie zbierając dane z ekranu ( struktura jest gotowa ale informacje są rozrzucone po klasach)


@Kazaar: moze czegos nie zrozumialem ale wydaje mi sie, ze jest tam pare klas, ktore dzialaja jako parametry wejsciowe takze zbudowanie jednej struktury/klasy i zapisanie pliku czyli serializacja tych danych, cos do edycji i wczytania podczas symulacji wydaje mi sie logiczne.
@Kazaar: @bacteria: to spisałem na szybko. Taki jest sens tego projektu :
Cały projekt to symulacja walcowania blachy dla huty - brzmi tylko tak śmiesznie ale ta część do zrobienia nie dotyczy jakiś obliczeń numerycznych.
To tak, jak wędruje nam blacha po kolejnych segmentach/urządzeniach to w pewnym momencie trafia nam na sekcję Chłodzenia Laminarnego, czyli pasmo blachy z dużą prędkością leci sobie a my lejemy po nim wodę.
Ta sekcja
@KaarasKar: Nadpisujac dane w bazie, zostawiasz reszte procesu bez zmian.

Co od otwierania dodatkowych skrzyn rozumiem, ze mozna otworzyc caly 'skos' z boku ale nie konkretna skrzynie pojedynczo? Dodatkowo musi byc zachowana symetria?
Jezeli tak, napisz funkcje, ktora generuje taki ksztalt na podstawie jakiegos parametru
albo
(jezeli dozwolonych stanow jest niewiele) zapisz wszystkie w bazie, w innej tabeli i sobie w razie potrzeby przepisuj z gotowych wzrocow do tego aktualnego
@Kazaar: chodzi o to żeby algorytm na bieżąco sprawdzał temperaturę i dołączał skrzynie.
czyli w pkt 1 ma temp 1000 wiec z lewej i prawej dołozy po jednej sktrzynii dla punktu drugiego, znów sprawdzi ze ma ma teraz 900 to znowu to samo. albo dołozy po 2 lub 3.
@KaarasKar: dodatkowa tabela moglaby miec kolumny: Id | CoolingLevel | CoolingPattern
gdzies bys sobie zapisal (tez w bazie) aktualny CoolingLevel i w razie potrzeby bys go pobieral, zwiekszal/zmniejszal i pobieral odpowiedni pattern
@KaarasKar: to idealnie pasuje tu przeszukiwanie binarne - brzmi strasznie programistycznie ale jest banalnie proste:
Musisz znac krance przedzialu: w twoim przypadku to od 0 otwartych skrzyn do wszystkich otwartych skrzyn (nie wiem np 82)
teraz otwierasz sobie polowe (41)
sprawdzasz temperature
- za cieplo? otworz w sumie (82+41)/2 skrzyn = 61
sprawdzasz temperature
- za cieplo? otworz w sumie (82+61)/2 skrzyn = 71
- za zimno? otworz w sumie (41+61)/2