Wpis z mikrobloga

Mirki powoli rozglądam się za następcą mojego obecnego #samochody.
Co kupić do 5 tysięcy?
Wymagania
Ma się nie psuć
A jeśli już to prosty i tani w naprawie
Blacha najlepiej ocynk albo by nie gnił
Im prostszy tym lepszy na bajerach mi nie zależy.
Ma mało palić
I nie może być mułowaty.

Nad czym obecnie myślę
Passat B5 1.9 tdi 90 lub 110 koni - ze wględu na bezawaryjność silnika problem to koszt kiedyś zawieszenia.
Polo w gazie - ale jaki silnik ? 1.4 1.6? Mało ofert niestety
Audi A4 B5- gorsze z wyglądu od paska ale jeśli bardziej bezawaryjne to można bysię zastanowić

Przesiadka będzie z dziurawego jak ser szwajcarski Golfa 3 1.9tdi
#pytanie #motoryzacja
  • 132
  • Odpowiedz
@adgebworthy: No mojego Golfa 3 kupiłem za 3 tysiące i się nie ( z poważnych ) rzeczy nic nie psuło :)
Poważne rzeczy to zawiecha, silnik, sprzęgło, skrzynia i inne jezdne elementy.
Zepsuło mi sie jedynie otwieranie bagażnika mam na sznurek xD, fotel kierowcy się złamał, podłoga dziurawa ale te rzeczy nie wpływają na jazdę i łatwo je samemu ogarnąć :)
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Z wszystkimi VAGami jest taki problem - jak francuz się zepsuje to leci na złom, a VAG w razie jakiejś awarii najczęściej zostaje sprzedany komuś z jeszcze mniejszym budżetem, kto naprawę zrobi z cebulackim budżetem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mojego B5 sprzed liftu sprzedawałem za 6k, ale na dniach były do zrobienia sprzęgło i turbina. W takim budżecie to chyba najrozsądniej jest poszukać jakąś zadbaną
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Passata aż tak rdza nie chrupie ale to A4 masz kąpane w ocynku. 1.9tdi 110km już ma w miarę dynamikę. Jeszcze masz 1.6 z gazem jako mało awaryjny i z niskimi cenami utrzymania choć wolniejszy.Co do wielowahaczy to coś za coś, obecnie nie są aż takie drogie, a auto dobrze się trzyma drogi.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Powiem Ci tyle, przy furze za 5 kafli nie skupiaj sie na marce, modelu.... a raczej na stanie technicznym danego egzemplarza... Moim zdaniem lepiej miec "slabsza" marke/model ale stan egzemplarza ok, niz cos niby lepszego, ale stan mocno sredni :/
  • Odpowiedz