Wpis z mikrobloga

Mieszkam w dużym mieście i byłem przekonany, że w mieszkaniu jest raczej kiepskie powietrze, gdyż w okolicy stacje pomiarowe wskazują najczęściej przekroczone normy dlatego nabyłem XIAOMI Air Purifier 2S ... uruchomiłem i ku mojemu zdziwieniu czujnik zanieczyszczenia wskazywał 19 a po 5min pracy spadło do 18 i tak się utrzymuje. I takie pytanie czy ten czujnik jest wogole wiarygodny czy ja mam po prostu tak krystalicznie czyste powietrze i wydałem niepotrzebnie pieniądze??? #xiaomi #xiaomilepsze #xiaomiair #smog #jakoscpowietrza #oczyszczaczpowietrza
Brunner - Mieszkam w dużym mieście i byłem przekonany, że w mieszkaniu jest raczej ki...

źródło: comment_btYShBtB7Wx1aADvE51WE6cRtkE62wk3.jpg

Pobierz
  • 12
@Brunner: xiaomi to tak szczerze syf dla dzieciaków. Miłem ten purifer i pokazywał odczyty z dupy, Kup sobie coś markowego typu sharp https://www.mediaexpert.pl/oczyszczacze-powietrza/oczyszczacz-sharp-ua-pg50e-w,id-1228348

Mimo, że szajomi pokazuje 40 cząstek, sharp wyświetla kolor czerwony (brak ekraniku lcd to nie wiem ile dokładnie), ale jak jest czerwono to powyżej 100 cząstek jest.

Xiaomi pokazuje,że jest ok a sharp, że na czerwono. Obok siebie stoją.
@Brunner: raczej czyste (na ten moment). Sam czujnik wykrywa nie tylko pm2.5, ale i pm10 czy jak ktoś coś smażybw mieszkaniu albo ja lutuję - był nawet artykuł o tym jaki tam detektor jest i co wykrywa.

Czytałem parę recenzji z testami i różnica w stężeniu pyłów czasami była, ale niezbyt duża. Niemniej jednak zaletą purifiera jest cena do jakości i możliwość kontrolowania go zdalnie. Szkoda, że jonizatora nie ma, ale
Atexor - @Brunner: raczej czyste (na ten moment). Sam czujnik wykrywa nie tylko pm2.5...

źródło: comment_gqHvJfKpnd6MqrY72iH1aEL2a7lM77uq.jpg

Pobierz
(brak ekraniku lcd to nie wiem ile dokładnie), ale jak jest czerwono to powyżej 100 cząstek jest.


@martzuss: Przy 75 na ekraniku jest czerwony pasek.

Nie patrz na te pomiary, ustaw ręcznie i niech mieli

@rzakus: To skąd będę wiedzieć kiedy włączyć i kiedy wyłączyć kiedy już będzie ok?

bo ja wiem czy krystaliczne, norma to okolice 10. Otworz okno i zobacz ile pokaze czujnik

@Radkovich: Bo raczej czyste
Wejdę do niego i wali smrodem. A nawet on tego tak nie czuje. I de facto ja kiedyś też.


@Atexor: A to nie jest tak że ten filtr z węglem aktywnym usuwa zapachy i stąd nie czujesz?
@Atexor: Teraz po kroku kilkugodzinnej pracy i 5 minutowej przerwie, skoczyło z 18 do 30 i stoji na tych 30 już z dobrą godzinę, to już trochę zgłupiałem?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Brunner: ja zauważyłem, że mocniej u mnie podskakuje jak jest duży smog na zewnątrz i co ciekawe nawet jak mam okna zamknięte. Gdzieś jakieś mikrouchyły chyba są, że się syf dostaje, bo de facto pm2.5 i pm10 to ma chyba zdolność rozpraszania w powietrzu jak gazy - np. air freshe, tj. wypełnia całą dostępna przestrzeń. Może się mylę, ale tak to u mnie zdaje się wyglądać.

Zresztą chyba nie ma co