Wpis z mikrobloga

Oto moje powody, dla których nie lubię świąt Bożego Narodzenia:
(1) Nie podoba mi się ten szum wokół tych 3 dni w roku, który rozpoczyna się w połowie listopada
(2) Kolędy i ich raczej puste przesłanie chrześcijańskiej miłości i pokoju
(3) Hipokryzja ubierania choinek które w gruncie rzeczy są pogańskie
(4) Straszliwa presja wydawania pieniędzy, których nie masz, na rzeczy, których nie potrzebujesz
(5) Wszędzie te same piosenki wałkowane do porzygu, w centrach handlowych, nawet nie wychodząc z domu w reklamach, który sprawia że masz ochotę na strzelbę
(6) A także te same filmy w telewizji puszczane z roku na rok
(7) bawienie się w pozory typu "jesteśmy szczęśliwą rodziną", gdy niestety nie wszyscy mają szczęście, że mają wsparcie w rodzinie
(8) komercyjna papka która wylewa się gardłem i uszami
#swieta #takaprawda
  • 110
@Wurzburg: k0rwa teraz ja napiszę swoją historie

Bla bla bla moja rodzina na zasadzie jesteśmy osobami wierzącymi ale nie chodzimy do kościoła bla bla. Rodzina mojej żony no wierzący niedziele i święta są w kościele itp (nie jacyś wierzący tacy do oporu ale wiecie o co chodzi)
Zawsze mnie święta #!$%@?ły bo:
- korki na drogach
- kolejki w sklepie takie, że ja pi3rdole
- sztywna atmosfera na wigilii i zabiegana
@Wurzburg:
A oto dlaczego ja lubię święta Bożego Narodzenia

(1) Nie podoba mi się ten szum wokół tych 3 dni w roku, który rozpoczyna się w połowie listopada

Też mi się nie podoba, ale podoba mi się od połowy grudnia.

(2) Kolędy i ich raczej puste przesłanie chrześcijańskiej miłości i pokoju

Kolędy nie są o miłości i pokoju, tylko o narodzinach Jezusa.

(3) Hipokryzja ubierania choinek które w gruncie rzeczy są
@Wurzburg: To prawda. Ja patrzę na to wszystko z boku, bo katolikiem nie jestem i jak dla mnie to wszystko jest pompowane dla pieniędzy. Typ pogańskie święto. Nawet data tego święta jest pogańska. Nigdzie w biblii nie ma podanego dokładnego dnia w którym urodził się Jezus.
Przeczytaj sobie Łukasza 2:8-12 . Pasterze z owcami na dworzu w grudniu? Coś mi się to nie widzi ¯\_(ツ)_/¯