Wpis z mikrobloga

#netflix #1983 #seriale Nie rozumiem tego hejtu na 1983. Jestem zwykłym wykopkiem który w życiu z polskich seriali obejrzał tylko Pitbulla i Rodzinkę.pl. Ale jeśli chodzi o warstwę scenografii i ujęć(pomieszczenia, domy, panoramy) i to w UHD(Chyba pierwszy polski serial w tej jakości) to jest diament. Dialogi prawda przystosowane pod angielski język. Ale sama intryga i rozwinięcie fabuły to coś pięknego.
  • 23
@maxelm2: Mi tam się nie podoba np ta "traszka" takie urządzenie w tamtych czasach ? Lub te #!$%@? komisariaty,siedziby wszystko szklane,chipy i wgl.Akcja dzieje się w latach 80 na ulicach polonezy,maluchy a tam smartfony i inne
@maxelm2: mnie denerwuje tylko udźwiękowienie ścieżki dialogowej, kilku aktorów słychać tak jakby dubbingowali samych siebie. To prawdopodobnie wynika z wielojęzycznej ścieżki ale razi.

Jak dla mnie scenografia, rekwizyty i lokalizacje w bardo spójnym klimacie. Brak efektu niskobudżetowego serialiku z ITI czy Polsat. Do scenariusza Polacy nie potrafią się odnieść bez emocji historycznych i wyznaniowych i dlatego ocena nie będzie obiektywna. Mnie on nie razi, to fikcja literacka i tak ją trzeba
@maxelm2: Podzielam Twoją opinię, skończyłam 8 odcinków. Z ciekawości chciałam poznać opinię wykopków - nie zawiodłam się - drewniane dialogi, Maciej Musiał i scenariusz do dupy. Mnie natomiast bardzo się podoba. Uważam, że serial spójny logicznie, ładnie zrobiony, ciekawa historia i niczym nie odbiega od innych tego typu seriali wypuszczanych przez Netflixa. Ah no i Robert Więckiewicz - z nim obejrzę wszystko!()
@maxelm2: też należę do osób, którym serial się podobał. Tak, można było zagrać lepiej. Tak, można było trochę zmienić dialogi na mniej płytkie. Ale co jak co - trzymał mnie w napięciu do samego końca. Ja wiem, że nie jest to najlepszy serial netflixa, ale jest grubo powyżej średniej (w moim odczuciu). Szkoda, że wielu tylko by narzekało, zamiast popatrzeć na serial przez pryzmat fikcji, oraz "co by było, gdyby..."

Dla
@maxelm2: @Paq21: 2003 rok to czasy XPeka i monitorów z wielkimi dupami, a nie LCD 4k, czipy, kamery FHD i biometryczne ID


@guest: żebyś wiedziała jak się mylisz. Po co takie czepialstwo do filmu z gatunku fantastyki. Mogli nawet okiełznać zimną fuzję i by pasowało.

Plazmy 40" pojawiły się około 1995, monitory LCD w tym samym czasie.
Telewizja HD około 1980.
Biometryczne ID nawet na starych bondach jest. Polska
@Djelon: mówię o Polsce, a co dopiero o PRLu który raczej nie odwalił po 1983 zmian jak Balcerowiczowskie na początku lat 90tych. Co z tego kiedy się pojawiły jak płaskie ekrany na świecie jak w polskich domach to norma dopiero od kilku lat.
Jakieś wyjaśnienie fabularne tego postępu poza programistką traszki? Policja to sie chociaż dzięki kulczykowi tymi sukami od WV woziła od połowy lat 90, a nie żuki + antyterroryści