Wpis z mikrobloga

Miereczki z #piwowarstwo #winodomowejroboty szybkie pytanie mam w piwnicy temperę 12 stopni i 3 nastawy (dwa miody pitne i cydr) miody siedzą już dwa miesiące i są w fazie cichej fermantacji cydr ma dwa tygodnie i powinna w nim zachodzić fermecja burzliwa z tym że bombelkow trochę mało się robi
i teraz pytanko przenieść na górę do 20 stopni czy zostawić i czy taka temperatura przeszkadza drożdżom
  • 11
@ak_kubel: pfff. Nie słuchaj. Najlepsze efekty fermentacji otrzymuje się przez fermentowanie w niskiej temperaturze. Fakt, że burzliwa będzie mało efektowna i będzie trwała długo, ale jest to warte zachodu. Zrobiłbym na Twoim miejscu następującą rzecz: sprawdził bym obecne odfermentowanie i pomiar powtórzyłby za 3 dni. Jeżeli poziom cukru będzie spadać to nie przenoś tego cydru nigdzie. Jeżeli nie będzie spadać to wtedy możesz przenieść fermentora w cieplejsze miejsce, ale lepiej w
@ak_kubel: spoczko, mierzyłeś stopień odfermentowania? co nie zrobisz będzie ok ja bym je zostawił w tych 16 stopniach i niech sobie pracują pomału, do miodu pitnego to i tak jeszcze rok :D a cydr to cydr :D
@prze-kac: nie mam sprzętu do tego :( patrzyłem po smaku i raczej dochodzę do wniosku drożdżom zostało mało cukrów i dlatego już nie szaleją ( ͡° ͜ʖ ͡°) mimo wszystko postarałem się trochę temperaturę podnieść jest w tej chwili 14 stopni wiec powinno dać rade