Wpis z mikrobloga

@TomgTp: ja się nie wypowiadam jak to smakuje. Uważam po prostu, że liofilizacja czy zbiory w pełni księżyca po pierwszych przymrozkach przed wschodem słońca to już niuanse, których ja nie potrzebuję. Mam zbyt tępy smak aby wyczuć jakieś różnice w smaku, o ile to w ogóle prawda. To tak jak z pewną herbatą, której listki zrywają ustami dziewice o odpowiednim rozmiarze piersi i upuszczają je do koszyczka między piersiami. Wydziwianie albo
  • Odpowiedz
@brudaspriest: powinieneś jednak spróbować zanim się wypowiesz. A cena wynika z tego, że to nie jest masowa produkcja, tylko 300kg rocznie. Dla porównania z średniej wielkości plantacji zbiera się 300kg dziennie. Ta yerba rośnie sobie normalnie w lesie i żeby zebrać liście, ludzie wchodzą na drzewa i ścinają gałęzie kilkanaście metrów nad ziemią. Są to też ludzie, którzy tylko tym zajmują się od kilku pokoleń. Warto wspierać takie inicjatywy, a jeśli
  • Odpowiedz
@DobreZielePL: Nadal sądzę, że yerba mate nie jest na tyle wykwintnym napojem żeby wynosić ją na taki poziom. Dla mnie to po prostu snobizm. Czemu nie powinienem się wypowiadać i krytykować? Mogą dla mnie robić salto przed zerwaniem każdego listka i nic to dla mnie nie znaczy. Nie jestem ich targetem to krytykuję.
  • Odpowiedz
@brudaspriest: Doskonale rozumiem, że nie jesteś ich targetem. Jednak krytykowanie czegoś, czego się nie spróbowało to coś, czego nie rozumiem. Czy chodzi po prostu, żeby krytykować? Co z tego masz? Yerba może też nie być zbyt wykwintna, ale tam, skąd pochodzi jest integralną częścią kultury od kilkuset lat.

Btw, czemu snobizmem nazywasz produkcję czegoś wysokiej jakości z zachowaniem szacunku dla producenta? Czy wszystko musi być tanie i najlepiej z Chin, żeby
  • Odpowiedz
@DobreZielePL: Widzę, że najbardziej przeszkadza Ci, że ktoś ma odmienne zdanie niż Ty. Chodzi mi o to żeby krytykować i jest to moje zdanie, mam kłamać? Nic z tego nie mam co to za pytanie w ogóle? A co Ty masz z wychwalania tej mate?

Twierdzisz, że mam kupować niepotrzebnie drogi produkt bo komuś gdzieś żyje się źle? W wielu miejscach ludziom żyje się źle i nie jest to powód żeby
  • Odpowiedz
@DobreZielePL: Krytykuję ideę, pranie mózgu tekstami, że ludzie chodzą po szczytach drzew zrywając liście przed świtem w pełni po pierwszych przymrozkach. Nie napisałem nic o smaku naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie mam prawa krytykować?
  • Odpowiedz