Wpis z mikrobloga

Kiedyś za młodu nie chciałem iść do szkoły i wsadziłem termometr do herbaty. Niestety herbata miała over 9000 stopni i termometr pękł. Nie chciałem dostać po dupie więc #!$%@?łem termometr za szafę (pewnie dalej tam leży xD). Potem babcia weszła do pokoju i spytała czy mam temperaturę. Ja mówię, że nie i że odłożyłem termometr już babciu. No to babcia se siadła i patrzy jak #!$%@? śniadanie.

I w pewnym momencie pyta się "a herbatki czemu nie pijesz, niedobra?". Ja jej na to, że właśnie jakaś dziwna. Więc babcie podeszła, wzięła kubek, spróbowała, uznała, że normalnie smakuje i że sama wypije. I niestety wypiła ;_; Niedługo po tym nie miałem już babci. Dostała krwotoku w przewodzie pokarmowym. Lekarze uznali, że to jakiś wyjątkowo duży wrzód pękł. Do dziś tylko ja znam prawdę i nikomu o tym nie mówiłem

#coolstory #pasta
  • 42
  • Odpowiedz
@GrubyRozowyKot: Kurcze jakaś strona w necie, no źródło legitne 100% xD Takie objawy są związane z przyjęciem doustnie rtęci W ZWIĄZKACH, nie czystej :P Np soli rtęci, jak również wdychanie oparów rtęci czystej - to z kolei wchłania się wybitnie dobrze i może powodować np krwawienia z przewodu pokarmowego ;)
  • Odpowiedz
@camelopardalis: Bo w rybach nie występuje w postaci czystej metalicznej rtęci, tylko rtęć występuje w związkach chemicznych, które się łatwo wchłaniają i są toksyczne xD No ludzie, pisałam to wyżej i jest też na moim screenie, czytajcie :V
Edit: Dobra, napisałeś o ołowiu, chociaż sądzę, że chodziło Ci o rtęć. Ołów też nie wchłania się z przewodu pokarmowego jakoś super, ale na pewno lepiej - ok. 10% ;)
  • Odpowiedz