Wpis z mikrobloga

Uwaga mirki jest akcja XD. Obecnie mieszkam w Szwecji a mieszkanie w Polsce stoi puste bo cała rodzina za granicą ale ja nie o tym. Dostałem telefon od sąsiada, że od jakiegoś czasu kłódka w mojej piwnicy jest rozpiłowana a w środku ktoś urządził sobie nocleg na starej kanapie, która tam stoi. Z relacji sąsiada jest tam nawet pościel i poduszka. Dzisiaj będzie dzwonione na policję, jeśli chcecie znać ciąg dalszy to plusujcie a spróbuję zawołać was przez mirkolisty ( ͡° ͜ʖ ͡°) PS panowie i panie z tagu #prawo możecie mnie poinformować co grozi takiemu delikwentowi ? #niewiemjaktootagowac #gownowpis #mieszkanie
  • 62
Dostałem telefon od sąsiada, że od jakiegoś czasu kłódka w mojej piwnicy jest rozpiłowana a w środku ktoś urządził sobie nocleg na starej kanapie, która tam stoi.


@kolegapyta: za naruszenie miru domowego (art. 193 k.k.) grozi grzywna, ograniczenie wolności albo kara pozbawienia wolności do roku. Zakładając, że nic nie zostało skradzione, a uszkodzono kłódka nie jest warta więcej niż 500 zł, to jej uszkodzenie jest wykroczeniem z art. 124 par. 1
W sumie dla statystycznego wykopka piwnica jest domem, więc naruszenie miru domowego pasuje jak ulał


@Parowkowy_Skrytozerca: @kolegapyta @Hiczkax "naruszenie miru domowego" to popularne określenie przestępstwa z art. 193 k.k. Sam przepis jest skonstruowany stosunkowo szeroko i nie ogranicza się wyłącznie do domu.

"Art. 193. Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo
a co jak piwnica jest częścią wspólną bloku?


@Hiczkax: chodzi ci o sytuację, że użytkownik ( @kolegapyta ) nie jest właścicielem piwnicy? Jest to przestępstwo ścigane z urzędu, nie trzeba wniosku od pokrzywdzonego, a zawiadomienie o przestępstwie może złożyć każdy, nie tylko pokrzywdzony. Nie ma to zatem większego znaczenia w postępowaniu karnym (bo tylko o tym piszę).