Wpis z mikrobloga

Również, jeżeli miał długi. (Na wykopie nie tak dawno był przykład, jak matka przyjęła w imieniu nieletniej córki długi i ta musi spłacać je do końca życia)


@bialy100k: Zależy ile lat miał ten przykład. Od 2015 automatycznie dziedziczy się z dobrodziejstwem inwentarza, czyli do wysokości spadku np. jeżeli dostałeś samochód, a zmarły był winny więcej niż był on wart, masz dług do wartości samochodu tylko ( z chwili otrzymania spadku). Kiedyś
@balatka: a ja myślę, że nie ma w tym nic złego. Jeśli dziewczyna ma dziecko z facetem, z którym nie jest, to ma on obowiązek płacić alimenty na swoje dziecko. Jeśli facet umiera to dziewczyna traci bardzo dużą część pieniędzy na utrzymanie dziecka. Przecież nowy partner tej dziewczyny nie ma żadnego obowiązku płacić na nie swoje dziecko, więc uważam że w takim przypadku dziadkowie powinni się dołożyć do utrzymania wnuczki a
Przecież nowy partner tej dziewczyny nie ma żadnego obowiązku płacić na nie swoje dziecko


@kwiati: Przepraszam bardzo, to jak wyobrażasz sobie taką sytuację? Facet utrzymuje kobietę, ale nie jej dziecko? Przecież tego nie da się oddzielić.

że jeśli dziewczyna nie jest majętna to dziadkowie powinni pomoc w takiej sytuacji utrzymać swoją wnuczkę.


@kwiati: A czy za tym dałabyś także tym dziadkom jakieś prawa do tego dziecka? Możliwość odwiedzania jej, przyjmowania
Kir@balatka Miej kurla żonę to jeszcze wykończy twoich rodzicow nawet jesli umrzesz. Cudownie jest byc żonatym.dobrze jsst przeczytac takie teksty, bo wiem, że nie mam, az tak #!$%@?, procz tego, że ciagle chce pieniedzy, a ja #!$%@? jak #!$%@?.
@mroznykasztan:

Facet utrzymuje kobietę, ale nie jej dziecko? Przecież tego nie da się oddzielić.


A skąd pomysł, że ją utrzymuje?

A czy za tym dałabyś także tym dziadkom jakieś prawa do tego dziecka? Możliwość odwiedzania jej, przyjmowania na weekendy albo wakacje? Możliwość decyzyjności co do jej przyszłości? Czy też mają być tylko płatnikami i nie mieć żadnego kontaktu z swoją wnuczką?


No jak najbardziej, dziadkowie powinni mieć kontakt w wnuczką niezależnie
@mroznykasztan alimenty nie mają nic wspólnego z prawami rodzicielskimi i kontaktami. Nawet więcej- ojciec biologiczny może być pozbawiony praw i kontaktów, a płacić musi. Może też uchylać się od płacenia, a żądać kontaktów codziennie i sąd może tak zasądzić. Co więcej, dziadkowie mogą wnosić o ustalenie kontaktów i mieć prawo do osobistej styczności z wnukiem, na co pozwala polski kodeks rodzinny i opiekuńczy.