Wpis z mikrobloga

#francja #polska #protesty #polityka #bekazpisu

Brutalna inwigilacja policji politycznej dotarła już z Francji do nas do Polski niestety.

wg. polskiej agresywnej policji napis "Konstytucja" dewastuje samochód.
ten człowiek powinien napisać też sobie hasła "Polska", "Ojczyzna", itp.
ciekawe czy policja też uznałaby że są dewastujące

Policję zaniepokoił napis "Konstytucja" na samochodzie. Radiowóz zajechał mu drogę, potem rozpoczęła się kontrola

- Kto panu tak auto zdewastował? - zapytali policjanci Stanisława Sarnowskiego. - Nikt, ja sam, ale to żadna dewastacja - odpowiedział kierowca. Na samochodzie od kilku miesięcy ma ogromny napis "Konstytucja!"

Policjanci zainteresowali się dostawczakiem Stanisława Sarnowskiego, gdy wyjeżdżał z myjni przy ul. Roździeńskiego w Katowicach. – Była sobota, myłem auto przed „Marszem dla Klimatu” w Katowicach. Brałem w nim udział, przewoziłem potrzebne rzeczy – wyjaśnia 55-letni katowiczanin.

Gdy jeden z policjantów zapytał, kto zniszczył mu samochód, odpowiedział, że nikt.

– Powiedziałem, że nie ma mowy o dewastacji. Przecież to tylko słowo „Konstytucja” z dopiskiem „Jędrek!” i tyle – mówi Stanisław Sarnowski.

– Była sobota, myłem auto przed „Marszem dla Klimatu” w Katowicach. Brałem w nim udział, przewoziłem potrzebne rzeczy – wyjaśnia 55-letni katowiczanin.

Gdy jeden z policjantów zapytał, kto zniszczył mu samochód, odpowiedział, że nikt.


– Powiedziałem, że nie ma mowy o dewastacji. Przecież to tylko słowo „Konstytucja” z dopiskiem „Jędrek!” i tyle – mówi Stanisław Sarnowski.

Dodaje, że dwóch policjantów lekko się uśmiechało, trzeci zachował całkowitą powagę. Po chwili dostał polecenie, by odjechał kawałek od myjni i zatrzymał się. Podjechał radiowóz, który zablokował mu drogę.

– Zaczęła się kontrola. Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie. W komputerze sprawdzono też historię mojego pojazdu. Na koniec zapytano mnie czy zamierzam gdzieś demonstrować. Potwierdziłem.


http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24260702,policje-zaniepokoil-napis-konstytucja-na-samochodzie-radiowoz.html#s=BoxOpImg4
spere - #francja #polska #protesty #polityka #bekazpisu


Brutalna inwigilacja pol...

źródło: comment_1gC0rQsoK21bb30NydEYIlm7AkFjO2k4.jpg

Pobierz
  • 6