Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz wołam z bardziej precyzyjnym pytaniem #siecikomputerowe #sieci #informatyka #huawei #router #homeassistant . Mam urządzenie w mojej sieci lokalnej o ip 192.168.100.12 gdzie do panelu konfiguracyjnego oprogramowania łączę się poprzez 192.168.100.12:8123 . W jaki sposób, mogę się połączyć z tym urządzeniem z zewnątrz, gdy z tego co wiem to struktura sieci wygląda następująco operator kablówki->mój router-> urządzenia i nie mam dostępu do zewnętrznego Ip czyli jestem za tak zwanym podwójnym natem i nawet jak puszczę forwarding portów na routerze to nic to nie da? Ogólnie to dostawca za zewnętrzne ip liczy sobie 60zł/msc więcej do rachunku więc go #!$%@?ło, muszę to jakoś obejść
  • 9
@ozzi91: ok nie wiem jak biegły jesteś w sieciach ale rozwiązania widzę dwa 1. Ciśniesz twojego ISP o zrobienie static dhcp tak aby wan w twoim routerze zawsze dostawał ten sam adres prywatny oraz przekierowanie wszystkich portów na ten adres !! potem stawiasz na twoim routerze no ip, dyndns lub podobna usługę dynamicznego dnsu - wtedy masz jak by static publiczny. Pozostaje ci postawić vpn serwer wtedy będziesz wstanie dostać się
@cysiekw: ciśniecie isp odpada, jakieś downy tam są, w sensie obsługuje mnie babeczka co nie ma zielonego pojęcia :/ Dla nich rozwiązaniem jest wykupienie zewnętrznego ip w cenie 2x normalnego neta... a co z takim zwykłym vpnem? jakieś kupione?