Wpis z mikrobloga

Ciężko jest stworzyć dobry klimat w grze... Grafikę można zrobić, grywalność itd., ale liczy się ogólny obraz na który składa się wiele wypadkowych, często niezauważanych przez twórców, wszystko to tworzy klimat. Moim zdaniem nie musi być wcale dużo wybuchów i akcji, a "hollywodzki" scenariusz jest wręcz odrzucający, o wiele ważniejsze jest utrzymanie odpowiedniego klimatu, ale to bardzo trudne i mało komu się udaje.
Jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o gry. Słabe i śednio-słabe gry mnie nudzą i nie kończę ich bardzo często. Spotkałem tylko parę gier/serii jakie mają naprawdę dobry klimat i są to np. GTA- wszystkie właściwie (szcególnie Vice City, San Andreas i V), niektóre Call of Duty na temat IIWŚ, Resident Evil 7, Outlaws no i może Outlast- kanadyjski horror naprawdę trzyma w napięciu i pod tym względem jest doskonały, ale robi to w trochę prymitywny sposób. Nienawidzę fantastyki (nie dotyczy niektórych horrorów osadzonych w rzeczywistości) więc może dlatego nie ma w tym zestawieniu Wiedźminów i innych gier.
Twórcy gier powinni się skupić najbardziej na zbudowaniu klimatu bo to się najbardziej liczy i na pewno nie powinni się za bardzo wzorować na hollywodzkim podejściu.

#gry #komputery #sztuka #ciekawostki #gta
Pobierz udokolt - Ciężko jest stworzyć dobry klimat w grze... Grafikę można zrobić, grywalnoś...
źródło: comment_n3wMpOlfk5yWaLKbNs8PX4Kurup4TtLK.jpg
  • 4