Wpis z mikrobloga

Właśnie przyszedł do mnie starszy pan po 60-tce. Zatrudnia kilka dziewczyn, jego firma w bloku którym mieszkam zajmuje się sprzątaniem korytarzy, myciem okien, odśnieżania terenu przed blokiem itd. Powiedział że od stycznia jego firma przestanie to robić bo idze na emeryturę. Tak podwyższyli opłaty ZUS jemu jako pracodawcy od nowego roku że nie opłaca się już tego ciągnąć bo prawie wcale nie miałby z tego zysku. W jego miejsce wejdzie pewnie jakiś lokalny gigant zatrudniający ukrainki.

#polska #praca #bekazpisu #polityka
Pobierz a.....7 - Właśnie przyszedł do mnie starszy pan po 60-tce. Zatrudnia kilka dziewczyn,...
źródło: comment_x7JQ55Bp9um8YuolM0UxHGKeVlZDckUa.jpg
  • 61
@alonso117: spoko kolejne success story mogę dorzucić. Sklep u mnie na tzw. „Przedmieściach”, nie żadna franczyza po prostu sklep prowadzony przez lokalna babkę, istniał jeszcze zanim wieś zamieniła się w przedmieścia i noclegownie dla korposzczorow takich jak ja. Interes szedł spoko, fajna babka, pracowała z mężem i córka, zatrudniała jakiś ludzi. Ostatnio idąc po jakieś masło widzę kartkę sklep na sprzedaż. I co się wydarzyło?
70% obrotów jakie mieli to weekend,
@mateusz_k: nie No oczywiście ze właściciel może pracować, oczywiście ze w tygodniu pojedyncze osoby się pojawiają.
Jednak fakt jest faktem obroty od czasu wprowadzenia zakazu handlu spadły dramatycznie. Nawet przy otwarciu sklepu w niedziele pies z kulawa noga tam nie zaglądał, bo ludzie siedzą w domu, no ewentualnie idą do kościoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@slepowzroczny składni na ZUS wzrosły w tym roku (chyba w kwietniu) ale nieznacznie. Bardziej przytłacza obowiązek sprawozdawczy w postaci obowiązkowych jpk. I gdyby chodziło tylko o VAT to jeszcze jakoś by było, bo teraz już większość programów generuje jpk_vat, ale pozostałe? A US może wpaść w każdej chwili i zażądać kompletu jpk. A to tylko jeden z wielu elementów które zniechęcają drobnych przedsiębiorców do dalszego działania.
@slepowzroczny: Może i biuro księgowe obieca Ci pakiet w tej cenie, ale nie gwarantuję poprawności wykonania takiej usługi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przez pierwsze pół roku działania jpk większość programów generowała błędne pliki jpkvat - od strony technicznej i merytorycznej. Teraz jpkvat już jest w miarę okiełznany, ale niewiele osób miało do tej pory styczność z pozostałymi strukturami. Powiem więcej - wygenerowanie takiego jpk_kr w
@slepowzroczny: Tylko wtedy nie zapłacisz 50-100zł za obsługę. Też wysyłam jpk, dodatkowo wspieram biura rachunkowe w weryfikacji technicznej plików z ich aplikacji i wiem jak duży jest to problem. Dodatkowo, większość biur w pakiecie ma tylko jpk_vat, za komplet płacisz ekstra. Nie szukam dziury w całym, tylko wskazuję problem który pojawił się w związku z nowymi regulacjami - a tych jest coraz więcej i wchodzą coraz szybciej, co generuje ogromne koszty