Wpis z mikrobloga

  • 0
@Suheil-al-Hassan: no jakieś jeszcze książki na podstawie tego byś polecił? na przykład jakieś sci fi podobne do tego Zajdla albo coś podobnego do tego wehikułu czasu Wellsa xd a te niektóre to na potem sobie dałem na przykład ten niewyczerpany żart xd
@morgiel: Tak tylko pytam, bo ja ostatnimi laty przeczytałem setki książek, i mam co do nich mieszane uczucia. Bo z jednej strony nauczyłem się pisać i wysławiać, a z drugiej zapoznawszy się z tym jak funkcjonuje świat -wpadłem w pewnego rodzaju marazm, nihilizm.
Warto też pamiętać o tym, że większość książek(szczególnie wydawanych we współczesnych czasach, gdzie każdy celebryta musi mieć książkę) to straszne lanie wody.
@morgiel: moim zdaniem jezeli chodzi o bukowskiego to lepsze od listonosza jest hollywood albo z szynką raz- ta ostatnia powiesc przybliza dziecinstwo i lata mlodziencze bukowskiego, ktore mialy istotny wplyw na jego dorosle zycie i tworczosc. Ewentualnie Kobiety, ale tylko jezeli nie bedzie Cie nudzic setny podobny opis seksu albo ze znowu mu nie staje bo jest zbyt #!$%@? ( )
@morgiel: Bardzo fajna lista, kupiłeś mnie już na początku Steinbeckiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) z jego książek mogę od razu polecić jeszcze "Na wschód od Edenu" i "Grona gniewu"
Z moich ulubionych książek to jeszcze mogę zaproponować:
"Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa
"Hrabia Monte Christo" Dumasa
"Doktor Żywago" Pasternaka
"Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości" Aleksiejewicz
"Dallas 63" Kinga
"Paragraf 22" Hellera
"Zły" Tyrmanda
"Stąd do wieczności" Jonesa
"Hyperion" Simmonsa