Wpis z mikrobloga

@Jelonek_Pudu:

Cześć Mirki,

Mam pytanie w kwestii zakupu mieszkania. W niedalekiej przyszłości (3-4 lata) rozważam zakup własnego mieszkania. Rozważam a nie planuję ze względu na to, iż nie zamierzam zakładać rodziny. Brak rodziny więc i odziedziczyć nie będzie komu. W zaistniałej sytuacji zastanawia mnie co się stanie z ewentualnym mieszkaniem po mojej śmierci ?

Wynajem oczywiście daje większą mobilność lecz nigdy nie będzie to własny kącik co w dłuższej perspektywie czasowej nie brzmi przyjemnie. Z drugiej strony mogę kupić swoje a przy ewentualnej wyprowadzce do innego miasta swoje mogę wynająć.

Czy istnieją może możliwości uprzedniego zapisu oddania mieszkania do skarbu państwa po śmierci w zamian za jakieś ulgi? Taka opcja zdawać by się mogła dla mnie rozwiązaniem idealnym lecz nie znalazłem nigdzie informacji o istnieniu takowej.

Może znacie też jakieś inne ciekawe rozwiązania.

Będę wdzięczny za pomoc tej kwestii :)

#prawo #kredyt #kredythipoteczny #kredyty #mieszkanie #mieszkania #nieruchomosci #pytanie #finanse
  • 17
@Ogar_Ogar: Brak własnej rodziny to jedno natomiast jeśli będzie to możliwe zamierzam wykluczyć z testamencie możliwość dziedziczenia mojego majątku przez rodzeństwo i dalszą rodzinę. Choć ponoć tutaj mogą być problemy nawet jeśli spiszę w testamencie iż nie chcę im dać możliwości odziedziczenia mojego majątku.
@Jelonek_Pudu: Twoi rodzice też dziedziczą. Jeżeli nie będzie nikogo zupełnie, to wchodzi gmina. Możesz z kimś zawrzeć umowę dożywocia. Będzie Cię utrzymywał w zamian za przeniesienie na niego własności nieruchomości.