Wpis z mikrobloga

@megaloxantha: TAKIEGO KABARETU DAWANO NIE BYŁO!
Nie wierzę co się dzieje na tym shicie! Czemu się nie chawlisz?
Odbyła pierwsza publiczna próba wymiany atomic swapem jakiegoś tokenu erc20 z ETH za BTC.
Nie wyszła, ale ogłosili wielki sukces że była pierwsza wymiana! Co oni jednak mówią to jest chyba jakiś trolling!

https://blog.coblox.tech/2018/12/12/erc20-lightning-and-COMIT.html

MNIE PO PROSTU SZCZĘKA OPADŁA JAK TO PRZECZYTAŁEM:

As with our previous Ether HTLC we wanted to deploy single use smart contracts to avoid the problems associated with stateful contracts. Designing and implementing Ether and Bitcoin HTLCs in this way is straightforward because they’re native assets. However, ERC20 tokens are managed by a smart contract which needs to be invoked to transfer ownership.

For our proof of concept we split the HTLC setup into two transactions:


Contract deployment: https://etherscan.io/tx/0x3027661dcac1a70e1ee19a20561b7e304698e52a1eae93fa340e2a1af4afd176

ERC20 transfer call: https://etherscan.io/tx/0xffc8eaa0a1ad8328cf98698af93b3a376f0d407043450c393f23e04b52326aa0

Unfortunately, we couldn’t figure out how to combine these two steps. The ERC20 transfer function uses msg.sender for > authentication. However, calling transfer from a contract deployment sets msg.sender to the address of the yet to be deployed contract which obviously has no tokens!

Unsurprisingly, using the Lightning Network for an atomic swap also has its quirks. Although HTLCs are first-class citizens in the BOLT specification, to the best of our knowledge none of the implementations offer direct access to them. Instead, users create invoices and pay them without knowing about HTLCs; HTLCs are only handled in the background by the Lightning Node.

An atomic swap cannot always be expressed through this model of invoices and payments. In LND, which is what we used for our PoC, receiving a payment requires an invoice which requires knowledge of the secret. As a result, we were only able to do ERC20 to Lightning and not the other way around. The invoice used in the swap can be found below.

We are still looking at ways to address this issue, that’s why Lightning will not be part of the initial open source release of COMIT. Yes, you read this correctly: Open Source!


Jak BTC jest wymieniany atomic swapem za LTC czy nawet niedawno Monero chyba zrobili, to najistotniejsze w tym, cały sens robienia atomic swapa jest takii, że obie wymiany mogą dojść do skutku tylko jednocześnie. W żadną stronę nie ma możliwości aby jedna przeszła a druga nie. Albo obie, albo żadna! Przecież po to jest taka wymiana, aby nie musieć korzystać z pośredników, np giełdy. Mogę sie wymienić krypto bezpośrednio z osobą na drugim końcu świata, której nie znam, ale oboje nie mozemy oszukać się wzajemnie! Bez giełdy, żadnej trzeciej strony. To nie działa! I sukces ogłosili?

Tutaj przeszła tylko jedna strona a póxniej wymuszono drugą. I TWIERDZĄ ŻE NIE WIEDZĄ JAK TO ROZWIĄZAĆ!!!
DLATEGO POSTANOWILI OTWORZYĆ SOFT, ŻEBY LUDZIE IM POMOGLI ZNALEŹĆ ROZWIĄZANIE!!!

Oni już kompletne pośmiewisko robią i kpinę z ludzi. O co tu chodzi? Do pracy przy #!$%@? bym ich nie dopuścił! KEK!

Wołam bo tego nie można przegapić: @plaisant: @smule: @palo74: @dpc8: @access_denied: @dla_zabawy: @rysiekryszard: @drakii: #ethereum #bitcoin #kryptoheheszki #thebestofkrypto #shitcoin #scam #humorinformatykow

Nagranie reakcji publiczności:
cyberpunkbtc - @megaloxantha: TAKIEGO KABARETU DAWANO NIE BYŁO!
Nie wierzę co się dz...
  • 21
@cyberpunkbtc: No właśnie to pokazuję też o czym czytałem z kilku źródeł, że sama idea smart kontraktów jest trafną ideą i ma jak największe szanse powodzenia. Jednak implementacja/rozwiązanie w ETH jest średnie. Zapewne z kilku powodów między innymi że byli pierwsi, problemem jest że nie bardzo się to teraz da zmienić. A czym jest ETH bez smart kontraktów?
@rysiekryszard: Napisali że nie wiedza jak rozwiążać problem a nie błąd.
@megaloxantha: Jak losowy projekt? To jeden z dwóch zespołów robiących implemntancję LN na ETH. Zawsze twierdziłeś że będą lepsze od LN. Obie ekipy zebrały ICO od ludzi na ten cel a u nasnic. U nas odbył sie pierwszy atomic swap poprawnie 1,5 roku temu jeszte przed startem LN i działa. Tu nic nie działa a ich tłumaczenie że się
No właśnie to pokazuję też o czym czytałem z kilku źródeł, że sama idea smart kontraktów jest trafną ideą i ma jak największe szanse powodzenia. Jednak implementacja/rozwiązanie w ETH jest średnie. Zapewne z kilku powodów między innymi że byli pierwsi, problemem jest że nie bardzo się to teraz da zmienić. A czym jest ETH bez smart kontraktów?


@dla_zabawy: No i teraz im będą wychodzily takie babole a inni nauczą sie na
@cyberpunkbtc: bolt to jest specyfikacja ln, raiden jej nie używa.
zrozum że znalazłeś jakichś losowych lamusów którzy ledwo potrafią programować, spróbowali zrobić coś co jest prostsze na ethereum niż na btc ale nie potrafią. Na btc im wyszło tylko dlatego że skopiowali gotowe rozwiązanie.

śmieciowy wpis
@megaloxantha: Nie dokonano nigdy atomic swapa pomiędzy ETH a osobnym blockchainem.
Wymiany shitów kontraktami, gdzie oba są na jednej sieci to co innego i nic niesamowitego. Inne krypto będą kombatybilne ze sobą a jeszcze wy zostaniecie z boku poza całą resztą :P
Jak zwykle ściemniasz, byle ktoś przeczytał i myślał że mówisz prawdę.
@megaloxantha: ZNajdź mi informację albo przykład jakiejkolwiek udanej wymiany atomic swapem pomiędzy łańcuchem ETH a innym :D DOskonale wiemy że nie ma.
Nie jestem na 100% pewien i nie chce mi się zagłębiać ale to jest do wymiany ETH za erc20. Tak czy inaczej nigdy jeszcze atomic swap z ETH nie nastąpił.
ZNajdź mi informację albo przykład jakiejkolwiek udanej wymiany atomic swapem pomiędzy łańcuchem ETH a innym :D


@cyberpunkbtc: Trzeba ustalić że istnieją rożne atomic swapy było to dyskutowane na forum btc, z tego co pamiętam są np. onchain btc <-> onchain ltc oraz np. LN btc <-> LN ltc oraz chyba jeszcze mieszane.

Ten miedzy LN jest natychmiastowy a ten miedzy onchain wymaga blokowania środków na ileś godzin.
@wrongbit: Wow, niesamowite odkrycie, tylko jakie to ma znaczenie?
Ani jednego, ani drugiego nie wykonano do tej pory. Tzn. ci idioci nawet w linku który podałem ogłaszają to jako sukces! Jedna tx przeszła a drugiej musieli dać dowód krypto żeby mogła się dokonać.
To tak jaby na ziemi leżał trup ja bym go szturchał nogą i krzyczał "patrz, żyje!"

Problem w tym że shitereum to po prostu wylęgarnia scamów i samo