Wpis z mikrobloga

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale widzę to tak że użytkownik #wykop, #mrsknerus nagłośnił sprawę #euroweek o której jest teraz głośno i coraz głośniej, przy okazji o wykopie też jest głośniej, jednak wykop ukarał użytkownika posługując się pokrętną logiką i dziwnymi argumentami, gość dostał bana na rok a odkrył niepokojące działania fundacji i opublikował to na wykopie. Staram się zrozumieć argumentację wykopu i po części nawet bym się mógł z nią zgodzić, ale wychodzą tu podwójne standardy i hipokryzja.
Sprawa jest głośna na YouTube, nabiera rozpędu w innych mediach, które posługują się zdjęciami tych dziewczynek i przedstawiają tę fundację w takim świetle jak robił to ten użytkownik, fundacja wszystkich chyba nie oskarży. Pomimo że #afera była tłumiona i wyciszana wymknęła się spod kontroli i kula śnieżna się toczy, gdzie się potoczy?
  • 17
Sprawa jest głośna na YouTube, nabiera rozpędu w innych mediach, które posługują się zdjęciami tych dziewczynek i przedstawiają tę fundację w takim świetle jak robił to ten użytkownik, fundacja wszystkich chyba nie oskarży


@MarkZark: faktycznie to decyduje o winie fundacji. Myślę, że prokuratura ma już z górki i sąd klepnie sztum dla wszystkich wskazanych przez wykopowe bordo konta.
@Masson: Pewnie tak. Ciekaw jestem czy wyjdzie przy okazji, że któraś z tych dziewczynek była molestowana seksualnie. Może naprawę były tylko głupie teksty, zdjęcia, przytulanie itp. Chociaż ciężko uwierzyć, że tylko na tym się skończyło, jednak ze względu na te dzieci i ich rodziców wolałbym żeby tak było.
@Masson: ale co ma afera do tego czy do przestępstwa FAKTYCZNIE doszło? Co ma do tego wykop?

Bo mi się zdaje, że od tego są organa państwowe.
Wykopki nie są od wydawania wyroków i nie mają prawa do publicznego bluzgania tych dziewczynek, ich opiekunów i organizatorów.
A kto tu mówi o sztumie? Niezależnie od tego czy wychowawcami byli "śniadzi panowie", czy "rodowici husarze" - takie sytuacje, jak te opisywane, nie powinny mieć miejsca. Niech odpowiednie służby zbadają sprawę po jej nagłośnieniu. Jedyne co irytuje i nakręca cały ten shitstorm to nieudolne próby cenzury.


@Zarrakash: wlasnie o tym jest mowa. A niektorzy tego nie rozumieja, i zarzucaja opowi afery rzeczy z ktorymi nie ma on nic wspolnego
@FHA96: Nic mi o tym nie wiadomo żeby jakiś rodzic zabrał głos w tej sprawie. Dziewczyny coś tam się wypowiadały. Rodzice prędzej czy później też głos zabiorą i pewnie znajdzie się rodzic co powie coś po linii TVN i taki co zgodnie z myślą przewodnią TvP poleci. Tak jak każda stacja ma swoich ekspertów do każdej sprawy.
Wykop ma do tego to że jego moderacja próbowała sprawie ukręcić łeb i jeśli (oby nie) te informacje się potwierdzą to takie działania są przestępstwem i w tym momencie kończy się śmieszkowanie.

@Masson: W takim razie, zapraszam złożyć zawiadomienie do prokuratury, bo z takimi głupotami to juz mi się nie chce dyskutować